Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с 4x4 - ВОЛВО ХС70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте.От скоро съм собственик на ХС70 D5 163к.с.Не работи 4*4 Оказа се, че задното предаване не включва и проблемът май е моторчето-помпа.
Някой дали може да помогне с инфо къде мога да открия такова втора употреба или сервиз ?
hristotopgun Wrote:Здравейте.От скоро съм собственик на ХС70 D5 163к.с.Не работи 4*4 Оказа се, че задното предаване не включва и проблемът май е моторчето-помпа.
Някой дали може да помогне с инфо къде мога да открия такова втора употреба или сервиз ?
Трябва да се диагностицира с точност, защото може да е моторче, може да е модул, може да е скъсан кабел, може целият Халдекс да е за ремонт.
Диагностиката става само на VIDA и лично аз ти препоръчвам да ти я направят в МП, пък дали там или на друга място ще я ремонтираш - въпрос на решение.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://olx.bg/pompa-za-haldeks-haldex-za-volvo-hs90-i60322078">http://olx.bg/pompa-za-haldeks-haldex-z ... -i60322078</a><!-- m -->
hristotopgun Wrote:Здравейте.От скоро съм собственик на ХС70 D5 163к.с.Не работи 4*4 Оказа се, че задното предаване не включва и проблемът май е моторчето-помпа.
Някой дали може да помогне с инфо къде мога да открия такова втора употреба или сервиз ?

Как точно установихте че не включва?
Да споделя и аз.
Карам сущо ХС70 Д5 163к.с. 2003г.и при мене имаше проблем със задното движение като проблема първо беше в помпата на ХАЛДЕКСА,
но после се оказа че и електрония модул е здал багажа.Купих целия ХАЛДЕКС втора ръка ,но модула не можа да си комуникира с компютъра.
Закарах я в МП Люлин ,но и там неможаха да преборят проблема .За мой късмет Ники Добрев се прибра от Анлия и за два дни реши проблема,като оправи и моя модул и закупения втора ръка.Сега съм с два работещи модула и с чудесно Коледно настроение.
Браво на Ники Добрев,

за него знаем, че е факир, а явно Англия му се отразява добре и още неща е понаучил, защото тук школата е голяма!

Поздрави
Здравейте,
Имам хс 70 от 2006г с ръчни скорости и се оказа, че датчика за ъгъла на волана е развален. в резултат не ми работи 4х4 то , дали подлежи на ремонт тази част или нова трябва?
shooter Wrote:Здравейте,
Имам хс 70 от 2006г с ръчни скорости и се оказа, че датчика за ъгъла на волана е развален. в резултат не ми работи 4х4 то , дали подлежи на ремонт тази част или нова трябва?

От този датчик(SAS module) не би трябвало да спира 4х4-то.
Да ремонтира се, но е голямо приключение. На моето XC90 го ремонтирах, но при мен записваше грешки и спираше само DSTC-то.
Аз съм без dstc. Да 4х4 реално работи но до 40 км ако не се лъжа. Благодаря за отговора, а какво точно дефектиралия в него? Отворих го но не видях нещо на пръв поглед.
shooter Wrote:Аз съм без dstc. Да 4х4 реално работи но до 40 км ако не се лъжа. Благодаря за отговора, а какво точно дефектиралия в него? Отворих го но не видях нещо на пръв поглед.

Трябва да се премерят характеристиките на оптроните и да се види кой/кои е деградирал, след което се подменят и готово. Wink
При разглобяването и сглобяването трябва много да се внимава - всичко което се разглоби се сглобява по същия ред и местоположение - иначе пак няма да работи. Smile
Pages: 1 2