Волво Клуб - България

Full Version: Клема за акумулатор
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте! Болта на клемата ми превъртя в металната планка, която се намира точно под клемата и е "С" -образна. Та търся въпросната планка. Поздрави!
Ако направиш една снимка ще е по-лесно да се ориентираме . Не можеш ли да завиеш болт с по-голям диаметър от стария ? Имам една клема като резервна , ако ти върши работа - твоя е !

[attachment=40650]
Може да сложиш по-дълъг болт и под планката гайка .
Благодаря Колега за клемата ама не ми върши работа. За да я сложа ще трябва да махна оригиналната, а тя е запресована и Г- образна. Преди време сложих болт с по-голям диаметър но и той превъртя, решението е стругар да направи нова резба. Отдолу ако сложа гайка и по дълъг болт, който да излиза от планката ще надига клемата и няма да влезе в акумулаторната клема. Затова най- добре си е оригиналната планчица с читава резба, че аз с това затягане я превъртях.
Ти си преценяваш , пожелавам ти успех в решаването на проблема !
За тази планка става въпрос: [attachment=40791][attachment=40790][attachment=40789][attachment=40788]
ОК братле.
Не може ли да сложиш болт тип "каруцарски" с главата към акумулатора?Квадрата на главата ще се заклини във въпросната планка а ти отгоре ще си стягаш гайката на болта и планката пак ще събира клемата!?
Вече си имам планка благодарение на колегата" mecheto". Проблема е решен ! Благодарности Smile
armagedon Wrote:Вече си имам планка благодарение на колегата" mecheto". Проблема е решен ! Благодарности Smile
Колегата Методи - mecheto, браво на него, такива са истинските клубари, готови винаги да помогнат Wink