Волво Клуб - България

Full Version: TRACS
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здреавейте имам 850ка но тя няма tracs и реших да си сложа тази система.Зачетъх се във vadis и видях разликата е в модула на abs,като този с tracs има допълнитлни клапани за управление и тръбата за захранването на течност е по голяма.Та въпроса ми е ако сменя модула дали ще ми тръгне tracs-а.
[attachment=41033]
Накратко - не. Продължи да четеш. Виж как точно работи и какви допълнитени компоненти има. Ще ти е интересно и ще научиш нещо ново. Не ме бърка да ти го разкажа на 2 на 3, но от 1-во лице смятам че ще придобиеш по-реална представа.
УСПЕХ
Освен модула трябва да се смени и помпата на ABS-а . Ако yuckuJackD има време ще се радвам да допълни нещо , защото това живо ме интересува и мен. Ето докъде стигнах преди време когато бях решил да си присадя тази екстра :

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=36454">viewtopic.php?f=8&t=36454</a><!-- l -->
Е то в последния пост на дадената тема си дал всичко бе човек - компонентите са там, окабеляването също Smile
yuckuJackD Wrote:Е то в последния пост на дадената тема си дал всичко бе човек - компонентите са там, окабеляването също Smile

Това означава ли според теб , че ми трябва :

1-Модул ABS + TRACS
2.Помпа ABS + TRACS
3.Копче за пускане
4.Реле ( но аз си имам реле за ABS )

... и всичко ще тръгне ? Дотук стигнах , само с предположения и гледане на схеми . Скоро ще имам развитие по темата и ще пиша . Остава да проверя куплунга който влиза в модула на ABS-а на колата донор , дали отговаря по брой пинчета на моя куплунг , ако е така значи всичко е ОК . Smile
ще чакам отговор ако се получи веднага присаждам компнентите при мен