Волво Клуб - България

Full Version: Загуба на антифриз при пусната печка
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
За Много Години първо на всички,да сме живи и здрави и все така да си обичаме колите Big Grin .За жалост от моята кола се налага да доливам по малко антифриз от време на време.След обстйни наблюдения дни наред забелязах,че нито при бавно нито при бързо каране ми губеше антифриз.После при студена кола пуснах печката и започна да капе доста сериозно.Някъде отзад се намира теча и не мога да го определя с точност,някъде покрай турбото се стича.Преди 2 месеца свалях EGR-a и го почистих обстойнои после пак си го събрах.Мисълта ми е може ли да е от EGR-a въпреки че всичко го стегнах много добре и защо ми капе само на работеща печка :?
dodomatev Wrote:За Много Години първо на всички,да сме живи и здрави и все така да си обичаме колите Big Grin .За жалост от моята кола се налага да доливам по малко антифриз от време на време.След обстйни наблюдения дни наред забелязах,че нито при бавно нито при бързо каране ми губеше антифриз.После при студена кола пуснах печката и започна да капе доста сериозно.Някъде отзад се намира теча и не мога да го определя с точност,някъде покрай турбото се стича.Преди 2 месеца свалях EGR-a и го почистих обстойнои после пак си го събрах.Мисълта ми е може ли да е от EGR-a въпреки че всичко го стегнах много добре и защо ми капе само на работеща печка :?
Здравей, Дидо!
И на теб за много години Smile

Може да е от охладителя на EGR, но по-вероятно да е от връзката на печката към инсталацията на колата - провери нея и точно от къде капе Wink

Поздрави и дано да е някоя хлабава връзка Smile

Влади
Здравейте,мерси много Влади за съветите но май нямам голям напредък по проблема,защото засега спря да тече Sad Колко пъти палих само печката,после и двигателя,после по надолнище е паркирах и пак нищо.
Иначе проверих двете скобички на маркучите за антифриз на ЕГР-а и бяха добре стегнати,съжелявам,че при пълното разглобяване и почистване не смених металните гарнитури на ЕГР-а отзад но нямаше откъде да ги взема,но до колкото си спомням там антифриз няма,така,че не би трябвало да тече от там. Big Grin
dodomatev Wrote:Здравейте,мерси много Влади за съветите но май нямам голям напредък по проблема,защото засега спря да тече Sad Колко пъти палих само печката,после и двигателя,после по надолнище е паркирах и пак нищо.
Иначе проверих двете скобички на маркучите за антифриз на ЕГР-а и бяха добре стегнати,съжелявам,че при пълното разглобяване и почистване не смених металните гарнитури на ЕГР-а отзад но нямаше откъде да ги взема,но до колкото си спомням там антифриз няма,така,че не би трябвало да тече от там. Big Grin
Засъхнало е, така да се каже и може и да не протече повече Wink
Все пак хвърляй по едно око, за всеки случай.
Поздрави!
Дано както обикно се случва да си прав Влади. Wink