Волво Клуб - България

Full Version: Спукан радиатор на 850-ката
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги! Радиатора е спукан отстрани където са пластмасите.За сега не изпуска много...но знам ли кога ..няма да остане нищо в охладителната система Big Grin Въпроса ми е от кои двигатели пасва радиатора? Задължително ли трябва да е 2.5i 1995 г. ? От 2.0 126 коня може ли да стане на моята? Ето номер на рамата YV1LS5102T2285244 Благодаря! Smile
Сравняваш оригиналния номер на твоя с този на донора, конкретно за този който питаш отговора е - да.
Различават се в повечето от случаите в зависимост от това дали колата е ръчка или автомат, тоест ако твоята е ръчка трябва да си търсиш от кола с ръчни скорости.
Аз карам от както имам колата със спукан радиатор точно там отстрани при пластмасите. Проблема е,че като е студено метала се свива и почва да сълзи леко,когато загрее радиатора ,метала се разширява и затваря цепнатината. До сега съм налял макс 3 литра за тоя период,така че не ме е съборило. Носи си за всеки случай течност и карай,докато намериш друг.При мен не е мръднало като състояние. Мързи ме да го сменям,в някой хубав ден може и да го сменя. Big Grin
Ето това е спасението колеги, пробвал съм го и смело заявявам че това е най-доброто което може да се намери на пазара: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bulmotors.com/car-additives/cooling-additives/xenum-restop-radiator">http://www.bulmotors.com/car-additives/ ... p-radiator</a><!-- m -->
Да,но така не е ли вредно за системата,понеже при мен си бачка за сега,а не искам да я съсипвам ? Sad
При мен като е в покой и не я карам не изтича.Но като покарам и загрее особено ако ръчкам повече,след спиране си капе и се образува локвичка под колата..Нося си в колата антифриз и редовно следя нивото.Не ми се иска да слагам добавка.Може и да върши работа,но предпочитам без Smile
Колегa товa си е производствен дефект нa 850-ките. Кaто стaнaт нa годинки всички протичaт тaм. Моятa сбaя се беше рaзтеклa и реших дa не рискувaм дa взимaм нa стaро зa 100 лв кaто имa много голямa вероятност дa протече пaк. Зa товa взех нов и тъй кaто не пестя от чaсти дaдох 320 лв. зa хубaв рaдятор, но товa беше преди 5 години. Прегледaй цените нa рaдиaторите със сигурност вече не сa тaкивa. Нисенс сa добри рaдиaтори.
Успех!