Волво Клуб - България

Full Version: Въпроси за предната решетка на ХС60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ето че днес забелязах че някой ми е севтосал и това Волво. Предната решетка с емблемата е ударена и е спукана. Нямам представа как са успели да я ударят толкова високо, но немските шофьори въоръжени с немска техника могат всичко. Тъй като колата е в гаранция, се чудя как да постъпя:

1. Ако решетката се сваля лесно мога просто да я залепя, защото не липсват парчета и там не се иска някаква особена здравина.
2. Ако нова решетка е на приемлива цена ще си поръчам и ще я сменя сам. Засега обаче я намирам на умопромачаващата цена 333€!
3. Ако решетката се сваля трудно и нямам начин да направя смяната без да оставя следи ще трябва да дам колата в сервиза, където ще ме обръснат от 333 нагоре!

Така че колеги дайте данни как става смяната и дали мога да намеря решетка на нормална цена. До 100€ бих дал, но 333 ми идват много.
gustav Wrote:Ето че днес забелязах че някой ми е севтосал и това Волво. Предната решетка с емблемата е ударена и е спукана. Нямам представа как са успели да я ударят толкова високо, но немските шофьори въоръжени с немска техника могат всичко. Тъй като колата е в гаранция, се чудя как да постъпя:

1. Ако решетката се сваля лесно мога просто да я залепя, защото не липсват парчета и там не се иска някаква особена здравина.
2. Ако нова решетка е на приемлива цена ще си поръчам и ще я сменя сам. Засега обаче я намирам на умопромачаващата цена 333€!
3. Ако решетката се сваля трудно и нямам начин да направя смяната без да оставя следи ще трябва да дам колата в сервиза, където ще ме обръснат от 333 нагоре!

Така че колеги дайте данни как става смяната и дали мога да намеря решетка на нормална цена. До 100€ бих дал, но 333 ми идват много.
Здравей!
Нямаш ли КАСКО?
При ХС90 е на 10 щипки и се сваля за 30 сек., само трябва да се внимава, за да не се счупи някоя. Подпъхват се от вътрешната страна, като се вдигне капакът.
Предполагам, че и при теб ще е така, погледни отвътре.
В E-bay съм ги мяркал х 100 евро, но ако нямаш КАСКО и тази може да се подлепи - действай смело Wink
Ти застраховка нямаш ли? Confusedhock:
Предна решетка на Волво може да се счупи и от изхвръкнал камък от предна кола при висока скорост, имаше коега във форума които се оплака от такъв инцидент и после след смяна от застрахователя продаваше спуканата.
Quote:Мнение от Tisho » Съб Фев 07, 2015 9:28 pm

Ти застраховка нямаш ли? Confusedhock:

Той си има застраховка ама колко са му deductibles. Може каското му да е евтино и да казва че ако имаш щети до 1000 евро ще си ги оправиш сам. Моята застраховка за да е по-евтина каското ми е от 1000 кинта нагоре, а ако някой ми смачка колата ще трябва да платя 2500 от моя джоб. Сигурно е същото и при колегата.
Първо за застраховката. Имам КАСКО естествено, но нещата в Германия винаги трябва да са сложни. Първо се слага един долен праг за щетите, който при мен е 150€. После във всички случаи, когато има неизвестен извършител, т.е. застрахователят няма от кого да си вземе парите, ще ми намалят безаварийните години. А това е основният ценообразуващ фактор в застраховките тук. Така, че просто не си струва.

Другото е с ремонта. Значи аз съм в гаранция. Ако мога лекичко да сменя решетката сам - добре. Но ако е сложно, ще оставя следи, а това може да стане повод да ми свалят гаранцията в бъдеще. А и тук в момента е страшно студено, а аз нямам гараж. В ебай намерих решетка и за 13€, но в сервиза ще работят с "оригинални" части. Още по-лошо е, че ние скоро ще се местим в друг град, където няма да ни познават. Тук бяхме установили един добри отношения с това представителство и мога евентуално да им предложа аз да си намеря частта.

http://www.ebay.de/itm/VOLVO-XC-60-Kuhle...3f46869f00

Какво й е на тази решетка, че струва толкова евтино?
ами защото за 13 евро се продава само синия надпис Volvo да си залепиш ма емблемата ако ти е паднал( кактое показано на снимката )
На баща ми му се е отлепил надписа така,не съм знаел,че се продава само той. Иначе в България се появи едно Волво ХС 60 на части,можеш да го питаш за състояние и цена на решетката.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21422257614976696&slink=8ssnid">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8ssnid</a><!-- m -->
Днес проверих в сервиза, решетката струва 210€ нова. И още 100€ за труд.....Май ще си я залепя, като работя само отпред, без да я свалям.