Волво Клуб - България

Full Version: Препоръки за сервиз - смяна масло на автоматик ХС70 D5
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги моля да ми дадете препоръки за сервиз в София в който да ми сменят маслото на автомата.
Имам предвид друг сервиз освен МП
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Джемини, Даймънд трансмишън ... но ще ти излезе почти същите пари, защото маслото за твоят автоматик няма много аналози.
Благодаря колега маслото съм го купил вече.
Ако някой от колегите знае и други сервизи който извършват тази услуга за нашата марка ще бъда благодарен ако споделят.
jaki Wrote:Благодаря колега маслото съм го купил вече.
Ако някой от колегите знае и други сервизи който извършват тази услуга за нашата марка ще бъда благодарен ако споделят.
Ами ходи в МП, трудът е около 40 лв. ... останах с впечатление, че самата цена на маслото те притеснява при тях.
Надали някъде ще го направят за 5-10 лв., при положение, че смяна на масло в двигател е 10-15 лв., поне Idea
За други сервизи - възможно е да се упражняват на колата ти, което от една страна не е лошо, може да се научат, но от друга - в теб е контрата :lol:
Маслото на автоматик, където няма щека за проверка, се сменя от опитни техници Idea
Това със "източихме 4 литра и толкова сложихме" - математически е ОК, но дали е имало толкова масло в кутията, колкото е трябвало да бъде? След смяната на маслото, дали с промивка или не, се зануляват някои неща по модула на скоростите, но предполагам, че това не те интересува, щом търсиш най-евтиното Smile
Не ме разбирай погрешно, опитвам се да ти спестя допълнителни теми за проблемите, които биха възникнали от некачествен ремонт.
Успех с колата, не й причинявай нищо лошо, тя не го заслужава ... собствениците сме тези, които ги чупят Idea
Не ме притеснява дали ще е 40 лева или 100 лева смяната просто търся друг сервиз защото в МП ми дадоха списък с части които според тях трябвало да се сменят писали ми биалетка а тя просто е чисто нова и горната и гайка не е била затегната хубаво имало теч на раздатката и тя се оказа не добре затегната казаха ми че тампоните на двигателя са за смяна а те са си без забележка и затова исках вашето мнение просто се съмнявам в това дали МП ще свършат качествено работата или просто искат да изкарат пари повече пари от мен.
Много благодаря за информацията колега.
jaki Wrote:Не ме притеснява дали ще е 40 лева или 100 лева смяната просто търся друг сервиз защото в МП ми дадоха списък с части които според тях трябвало да се сменят писали ми биалетка а тя просто е чисто нова и горната и гайка не е била затегната хубаво имало теч на раздатката и тя се оказа не добре затегната казаха ми че тампоните на двигателя са за смяна а те са си без забележка и затова исках вашето мнение просто се съмнявам в това дали МП ще свършат качествено работата или просто искат да изкарат пари повече пари от мен.
Много благодаря за информацията колега.
Те няма да ти направят колата без твое съгласие Wink
За качество - определено Роби, Иво, Радо и др. си знаят работата.
Все пак това е официален сервиз и когато кола влиза там и видят нещо, го казват на клиента ... а дали ще я ремонтираш - твой избор.
Момчета, тичайте в МП.
Но не забравяйте, че те там масло на АСК не сменят.
Само "освежават".
Запознатите знаят за какво говоря.
Когато някой от всички вас пишещите тук покаже фактура, издадена от Мото Пфое и докаже, че са му сменили цялото масло в кутията, което е около 7,5 л. ...
тогава препоръчвайте на хората да ходят да си "сменят" там маслото!
Поздрави.

пп:
Не превръщайте форума в рекламен придатък на МП.
Болшинството потребители на форума не търсят ремонти там, а голяма част от тях са и разочаровани от услугите им.
Роби, Деян,... са единици. Те не са МП!

Към Dodo 155:
Човекът три пъти каза, че не иска в МП!
Проблем ли ви е?
Quote:Когато някой от всички вас пишещите тук покаже фактура, издадена от Мото Пфое и докаже, че са му сменили цялото масло в кутията, което е около 7,5 л. ...
тогава препоръчвайте на хората да ходят да си "сменят" там маслото!

Не знам нищо за МП, но само мога да вметна, че за смяната на маслото на 5 степенния автоматик отиват около 10 литра даже малко повече. При 6 степенния са 4+2+2+7,5 според процедурата на Волво, т.е. 13,5 - 14 литра.
Ако само долеят каквото източат не е смяна...всъщност не знам какво е, освежаване може би или отбиване на номера, но не е правилно.
Ето го моят пръв отговор:
Dodo 155 Wrote:Джемини, Даймънд трансмишън ... но ще ти излезе почти същите пари, защото маслото за твоят автоматик няма много аналози.
+ МП, които са официален сервиз на ВОЛВО. Ако се сещате за други специализирани сервизи за автоматични скоростни кутии - напишете го, но без излишен спам и нападки към хора и фирми!!!

Колегата che4ef е написал много ясно каква е процедурата и колко масло отива за пълна смяна! Отделно - прави се с машина, а не на ръка, както го практикуват неспециализираните сервизи за автоматични скоростни кутии!!!
Другият вариант за пълна смяна на маслото е при сваляне на кутията и/или ремонт - тогава при пълнене се налива точно колкото трябва и по предписание на ВОЛВО, като нивото се постига по определена процедура!

Към потребител ЕМЕТО1: Придържайте се към темата и не се заяждайте излишно!!!
Това е официално предупреждение, т.к. е ваша практика да изразявате по този начин мнението си!!!
"Дунев" също има машина за смяна на масло.
Скоро колега от форума беше сменял при него, и до колкото разбрах е останал доволен...
Pages: 1 2 3