Волво Клуб - България

Full Version: volvo xc70 2004 задницата поднася при дупки
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги дайте съвет !При движение през неравности .даже и малки .задницата поднася .На магистралата при Пазарджик едвам я вкарвам в пътя .С другата ми кола си я минавам като момченце .Ходих на тест за амортисьори .Нормално .Знам че нещо трябва да се смени .но какво .До тук никой не ме е насочил към точния проблем .При тези цени на части не мога да си позволя да сменям пружини амортисьори и т н .Тампони съм сменял .Ако някой е имал подобен проблем нека сподели !
Извинявай колега,
но ако се опитваш да ни кажеш, че всичко по задния мост е ОК,
то тогава защо ти поднася колата, а?
:!:
Ходил си на теста за амортесьори - качена е на тресачка, има компютърно "заключение" (смени тресачката),
огледали сте всички тампони (и не само) по задния мост - имаш професионално монтьорско твърдение (смени сервиза),..

А пишеш във волво форума за да ти дадат "експертно" мнение, без никой тук да е видял колата ти!!!

Дали не си прекален оптимист?
Но лично аз силно се съмнявам тук някой да ти помогне!
Което ще рече, че и 10 мнения да получиш - ПАК след това ще влизаш в сервиз за да проверяваш "офертите" на колегите, които са БЕЗ автомобили ХС.

Поздрави и успех!

Idea
Петък, 13-ти е - дано да са ти затегнати всички болтове на задните колела.
При мен същите симптоми -> амортисьори.

На завой беше като вързана на ластик задницата, :mrgreen: По-рязък завой или дупки на пътя и в колата ставаше страшно - едвам се удържаше на пътя. Сега с новите амортисьори е наред.


И това "тресачка" не го хвана. Имам чуството, че тези с "тресачките" или ти казват че всичко е наред(а то не е), или при нови амортисьори ще ти кажат, че са за смяна... Средно положение няма.
Много благодаря на колегата Тишо !!!! Все пак човека е имал подобен проблем и споделя .И аз се насочвам за смяна на амортисьори .Нали за това е този форум .На колегата емето пак благодаря .макар че коментара му е подигравателен .Не очаквах подобно отношение .Все пак това е клуб на Волво .Ако някой ТУК иска да види колата ми да каже къде и кога готов съм да я докарам и да си ПЛАТЯ за ЕКСПЕРТНОТО мнение .Коментара за болтовете на задните колела ще го пропусна .
Tisho Wrote:При мен същите симптоми -> амортисьори.

На завой беше като вързана на ластик задницата, :mrgreen: По-рязък завой или дупки на пътя и в колата ставаше страшно - едвам се удържаше на пътя. Сега с новите амортисьори е наред.


И това "тресачка" не го хвана. Имам чуството, че тези с "тресачките" или ти казват че всичко е наред(а то не е), или при нови амортисьори ще ти кажат, че са за смяна... Средно положение няма.
+1
Тресачките трябва да се настройват за всеки автомобил, но когато объркаш нещо - даваш грешна диагностика.
Какво би се случило ако на тресачката й е зададено, че автомобилът е 1300 кг, а се качи ХС70, което е 1700-1800 кг = перфектно окачване :lol:
Така се получава в много сервизи - дават погрешна диагностика, сменят части безмислено ... и затова форумите са в състояние много повече да помогнат на човек с опитът на потребителите ... който доста сервизи нямат.

patrona Wrote:Много благодаря на колегата Тишо !!!! Все пак човека е имал подобен проблем и споделя .И аз се насочвам за смяна на амортисьори .Нали за това е този форум .На колегата емето пак благодаря .макар че коментара му е подигравателен .Не очаквах подобно отношение .Все пак това е клуб на Волво .Ако някой ТУК иска да види колата ми да каже къде и кога готов съм да я докарам и да си ПЛАТЯ за ЕКСПЕРТНОТО мнение .Коментара за болтовете на задните колела ще го пропусна .
Колега, не мисля че трябва да обръщаш внимание на подобни коментари Wink
Въпросният потребител е служителят или собственикът на един сервиз и няма интерес ти да си решиш проблема тук :lol:
Има един стар начин да се пробват амортисьори - натиска се колата няколко пъти надолу, упражнявайки усилия върху всяка една страна и се оставя да успокои сама. Здрав амортисьор задържа движението нагоре и не позволява лашкане в обратна посока докато успокои, а този за смяна - позволява движение надолу Wink Не знам дали успях правилно да го обясня, но се надявам да си ме разбрал.
Сега е мокро повечето време и трудно би видял дали има омасляване, но ако амортисьорът е двойно действащ (масло+газ) или само газов, няма начин визуално да се хване дали е изпуснал ако излезе газта.
Аз лично ти препоръчва да си смениш и прахопредпазните маншони около стъблото, защото много често се късат, то се наранява и следва повреждане.
Благодаря додо155 !Току що разгледах амортисьорите в ибей .Задните са по 60 70 паунда .Но като сменям ще свеня и четирите .Предните са по 70 80 паунда .Аз през ибей си взех раздатка и останах доволен от английските търговци .Само трабва да си организирам доставката .Пробвах ги по твоя начин с натиск .За мен са си омекнали !!!
patrona Wrote:Благодаря додо155 !Току що разгледах амортисьорите в ибей .Задните са по 60 70 паунда .Но като сменям ще свеня и четирите .Предните са по 70 80 паунда .Аз през ибей си взех раздатка и останах доволен от английските търговци .Само трабва да си организирам доставката .Пробвах ги по твоя начин с натиск .За мен са си омекнали !!!

Прегледай тази тема. Wink
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=38120">viewtopic.php?f=21&t=38120</a><!-- l -->
patrona Wrote:Много благодаря на колегата Тишо !!!! Все пак човека е имал подобен проблем и споделя .И аз се насочвам за смяна на амортисьори .Нали за това е този форум .На колегата емето пак благодаря .макар че коментара му е подигравателен .Не очаквах подобно отношение .Все пак това е клуб на Волво .Ако някой ТУК иска да види колата ми да каже къде и кога готов съм да я докарам и да си ПЛАТЯ за ЕКСПЕРТНОТО мнение .Коментара за болтовете на задните колела ще го пропусна .


За "колегата емето"... без коментар. Wink Определено това не е начина да се отговаря...

Задните амортисьори(ако закрепването е като при S80) се свалят много лесно. Един болт(отдолу) и една гайка(под тапицерията в багажника). Амортисьора излиза надолу без да се налага каквото и да било друго разглобяване. При XC-то може и да не е точно така, но не мисля, че има много разлики.
При мен като ги свалихме можеше да си ги отваряш и затваряш с два пръста. А на тресачка - пич всичко ти е наред. Smile Всъшност нямам случай е който тресачката да е познала. Smile
patrona Wrote:Благодаря додо155 !Току що разгледах амортисьорите в ибей .Задните са по 60 70 паунда .Но като сменям ще свеня и четирите .Предните са по 70 80 паунда .Аз през ибей си взех раздатка и останах доволен от английските търговци .Само трабва да си организирам доставката .Пробвах ги по твоя начин с натиск .За мен са си омекнали !!!
Не знам дали знаеш за Гъбкото, но техните условия са най-изгодни и пътува курс всяка седмица Wink
Поръчваш си до техния адрес в UK и после ще ти ги донесат.
Голямо голямо благодаря !Започвам да разучавам предложенията на колегите .Ще пробвам предложените сайтове за да уточня парт номера на частите .МПФ не са много отзивчиви .Трудно се измъква информация от тях щом няма да купуваш .Ще споделя за резултата .За сведение на колегите от моя скромен опит с авточастите /над 5000 лв/ се оказа че за доста модели волво са взаимо заменяеми .Раздатката ми е от хс 90 .Не очаквах но се получи ?!Сега мятам амортисьорите ! Ще пиша за резултата .