Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за ръчната спирачка.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Днес забелязах че ръчната спирачка не задържа много. Наскоро сменях дискове и накладки и не съм я ползвал.
Може ли да се регулира?
Да, регулира се или самото жило или апаратите. И на нашето ХС90 не задържаше, оправиха го и сега лека полека пак взе да изпуска...
За сервиза, ясно, а кое от двете?
Апаратите не се регулирват, извинявай, те заклеясват. Може би с чистене ще се оправи.
А може и жилото да ти се е разхлабило.
zorba Wrote:Днес забелязах че ръчната спирачка не задържа много. Наскоро сменях дискове и накладки и не съм я ползвал.
Може ли да се регулира?
И при мен се получи същото след смяна на задни дискове.
Тъй като челюстите на ръчната бяха почти като нови, не ги сменях, а почистих и смазах механизмите.
Натиснах ръчната и така покарах малко, за да улегнат по новите дискове.
После ги регулирах. Реглажът се намира м/у шофьорската седалка и скоростния лост. Трябва да махнеш страничната кора, малката, която е на щипки и под мокета ще видиш жилото. Има нещо като водач, където се събират двете. Въртиш в едната посока и прибира, въртиш в другата и отпуска. Има една тънка гайка, която е контрата.
Внимавай само да не я пренатегнеш!
Ръчната спирачка при ХС90 е достатъчно силна и дори при опит за потегляне на D, не позволява на колата, т.е. леко потегляне - прикляка и не помръдва.
Това ти го казвам като ориентир, за да знаеш какво да очакваш при реглажа.
Успех!