Волво Клуб - България

Full Version: покупка на xc60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравейте

След около 10 години volkswagen ще се наложи да се разделя с марката. От скоро съм татко и голфа, който ми служи много добре ще трябва да си търси някой ерген Smile. Миналата година си купихме едно х3, но го откраднаха, а и като цяло си беше една прехвалена каруца. От многото suv-та на пазара се спряхме на Волво.
До момента не съм имал никакви допирни точки с марката и се опитвам да си набавя нужната информация за хс60

Интересува ме двигателите D5 2.4 AWD 185кс до колко са надежни? Как им се отразява некачественото бг гориво? Запушвания на дюзи, разни турбо проблеми(при volkswagen доста хора от това се оплакват )?
Гледам за автомобили около 150 000км, един такъв двигател предполагам ще изкара поне още 100-150 000км?

Ще се радвам да получа малко повече просветление и препоръки от други собственици Smile.

п.с.
Защо са такава рядкост? От седмица дебна някое по улиците и само чат пат хс90 се вижда...
forreal Wrote:Здравейте

След около 10 години volkswagen ще се наложи да се разделя с марката. От скоро съм татко и голфа, който ми служи много добре ще трябва да си търси някой ерген Smile. Миналата година си купихме едно х3, но го откраднаха, а и като цяло си беше една прехвалена каруца. От многото suv-та на пазара се спряхме на Волво.
До момента не съм имал никакви допирни точки с марката и се опитвам да си набавя нужната информация за хс60

Интересува ме двигателите D5 2.4 AWD 185кс до колко са надежни? Как им се отразява некачественото бг гориво? Запушвания на дюзи, разни турбо проблеми(при volkswagen доста хора от това се оплакват )?
Гледам за автомобили около 150 000км, един такъв двигател предполагам ще изкара поне още 100-150 000км?

Ще се радвам да получа малко повече просветление и препоръки от други собственици Smile.

п.с.
Защо са такава рядкост? От седмица дебна някое по улиците и само чат пат хс90 се вижда...

D5 е хубав мотор, стига да не е смазан от каране и колата която джамбазите продават на 100-150к не се окаже на 500к. какъвто е случая на повечето продавани с D5.

Пусни обявите тук и ще ги коментираме.

Не са чак такава рядкост, просто зависи по кои улици гледаш. Аз на ден из София срещам поне 3-4. Smile
Здравей, колега!
Да започна отзад напред - аз съм от Плевен и при нас има 4-5 XC60, които срещам ежедневно, а в София са още повече (всъщност не знам откъде си). XC60 все пак наистина са по-малко като цяло. Имам автомобила от 2011 г. и досега не съм имал сериозни проблеми. Карал съм го при всякакви условия - жега, дълбок сняг, лед - не съм имал проблеми! Е, естествено имай предвид, че това е SUV и не е съмсем за offroad. Единственото е, че при смяна на маслото на двигателя, ако налеят до или над максимума като я оставиш на наклон изписва грешка в двигателя и трябва малко да се източи и да се изтрие грешката - два пъти ми се е случвало. Нищо друго! Само сменям консумативи и наливам дизел - сипвам от Shell (основно - макар, че не е сигурно най-доброто), OMV, Лукойл. Смени си маслото на АСК! Виж накладките! Направи диагностика в МП преди да го вземеш - това го казвам, защото го пишат другите колеги, но е логично и разбираемо! Ако други имаш въпроси - питай! Пиши и на лични съобщения, ако искаш.

ПоЗдрав, Галин Smile!
Виж тук!

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=21299&start=710">viewtopic.php?f=16&t=21299&start=710</a><!-- l -->
forreal Wrote:Здравейте

След около 10 години volkswagen ще се наложи да се разделя с марката. От скоро съм татко и голфа, който ми служи много добре ще трябва да си търси някой ерген Smile. Миналата година си купихме едно х3, но го откраднаха, а и като цяло си беше една прехвалена каруца. От многото suv-та на пазара се спряхме на Волво.
До момента не съм имал никакви допирни точки с марката и се опитвам да си набавя нужната информация за хс60

Интересува ме двигателите D5 2.4 AWD 185кс до колко са надежни? Как им се отразява некачественото бг гориво? Запушвания на дюзи, разни турбо проблеми(при volkswagen доста хора от това се оплакват )?
Гледам за автомобили около 150 000км, един такъв двигател предполагам ще изкара поне още 100-150 000км?

Ще се радвам да получа малко повече просветление и препоръки от други собственици Smile.

п.с.
Защо са такава рядкост? От седмица дебна някое по улиците и само чат пат хс90 се вижда...

Привет колега,

Можеш да бъдеш сигурен, че си се насочил прекрасно и ти желая максимално бързо да откриеш читав и свеж автомобил. За мен XC60 е прекрасен баланс между комфорт, лукс, проходимост, имидж и не на последно място безопасност. Това, че не виждаш даден автомобил много по българските пътища, не означава, че автомобила е лош, както знаеш българите сме подвластни предимно на общественото мнение, а то понякога е алогично Big Grin В този ред на мисли, с XC60 получаваш и индивидуалност Wink
Макар изборът да не е богат, те съветвам да се оглеждаш за автомобил купуван от България, по този начин, ще можеш да си спокоен проверявайки историята му, като това не изключва детайлен преглед и диагностика в сервиз преди покупката.
Относно моторът, макар да съм със споменатия от теб, не бих могъл да ти бъда полезен, понеже му се радвам едва от 1-2 седмици, като за момента впечатленията ми са положителни.

Успех с търсенето!

Поздрави,
Никола
XC60 е най-продаваният SUV в Германия за миналата година, щом немецът избира шведско пред X3, Q3, GLK, значи наистина има защо. Wink
forreal Wrote:Здравейте

След около 10 години volkswagen ще се наложи да се разделя с марката. От скоро съм татко и голфа, който ми служи много добре ще трябва да си търси някой ерген Smile. Миналата година си купихме едно х3, но го откраднаха, а и като цяло си беше една прехвалена каруца. От многото suv-та на пазара се спряхме на Волво.
До момента не съм имал никакви допирни точки с марката и се опитвам да си набавя нужната информация за хс60

Интересува ме двигателите D5 2.4 AWD 185кс до колко са надежни? Как им се отразява некачественото бг гориво? Запушвания на дюзи, разни турбо проблеми(при volkswagen доста хора от това се оплакват )?
Гледам за автомобили около 150 000км, един такъв двигател предполагам ще изкара поне още 100-150 000км?

Ще се радвам да получа малко повече просветление и препоръки от други собственици Smile.

п.с.
Защо са такава рядкост? От седмица дебна някое по улиците и само чат пат хс90 се вижда...


Здравей,

Волво притежава една особена харизма и веднъж докосвайки се до него в повечето случаи желанието на човек да кара Волво остава за цял живот. Дано и при теб да е така!

Xc60 е изключително надежден и комфортен семеен автомобил. Изглежда елегантно, а чарът му е в стила, който налага, оставайки незабелязан от платени журналисти прехласващи се изкуствено по немските недомислици и българските мутри свикнали да се возят в SUV-та.

D5 или 2.4D 185 к.с e един от най-добрите дизелови двигатели създаван някога в автомобилостроенето. 5 цилиндъра редови, създаден през вече далечната 2001 година, в началото със 163к.с. През 2007 търпи лека промяна и се превръща във версия със 185к.с. на която си се спрял и ти. През 2011 става 205к.с. и след края на 2012 година е 215. Много има изписано за D5, както тук, така и в интернет. Всичките му версии са добри, дори последните стават още по-здрави от предходните, поради по- големите и издръжливи 2 степенни турбини.

Поздрави
Малко офтопик, но верно ли е че клирънса на ХС60 е по голям от този на ХС90?
bell Wrote:Малко офтопик, но верно ли е че клирънса на ХС60 е по голям от този на ХС90?
Да Smile
ХС60 = 230 мм
ХС90 = 218 мм (до 2015 год.)
здравейте отново

благодаря ви за бързите коментари!

при нас в пловдив се срещат наистина рядко, но и града ни е...как да го нарека...леко комплексарски и предимно се карат забележими возила Smile

живял съм много години в германия и най вероятно ще направя покупката от там. тук избора е доста оскъден а ми се искат разни заигравки като темпомат, сънрууф и светъл салон.

сега цел номер едно е да направя поне един тест драйв да добия впечатления и да видя дали този двигател ми приляга. бмв-то което ни откраднаха беше 3.0д и понякога имах чувството че карам трактор, общо взето след 1 седмица каране съжалих че го купих. нито изработка нито возия, гадна пластмаса, тракаше и скърцаше всичко. съжалявам че тогава не взех едно хс90 беше ми точно по бюджета и ги гледах доста....със сигурност щях да го карам още.

да питам и още нещо...краде ли се волво? търсих във форума но намерих само за други марки. бмв ги хрускат като солети и общо взето си навличаш само ядове с тази марка
Pages: 1 2 3 4