Волво Клуб - България

Full Version: Губи мощност
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,от няколко дни съм горд собственик на volvo850-d5.Колата е много хубава но както си върви и губи мощност.След като я рестартирам си тръгва пак нормално.Ако някой да се е сблъсквал с такъв проблем моля за помощ Smile
Колата ти е 140 коня а не D5 - за проблема само диагностика и сервиз - инак няма да стане Smile
Успех!
Колега извинявай аз като един лаик на тази тема да попитам каква е разликата между D5 и 140 коня
Разликата е че между двата мотора няма нищо общо ...
Мотора със означение TDI е на Ауди и е петцилиндров турбодизел със 140 к.с. заводски. Обема на двигателя е 2.5л.
А мотора с означение D5 започва да се вгражда в колите на Волво от началото на 2000г. и е първия изцяло разработен дизелов мотор за леки автомобили от Волво. т.е. дотогава се ползват такива от други производители - Рено, Фолксваген. Първото поколение такива мотори задвижват автомобили Волво до около 2010г. и се срещат основно в варианти на мощността 130, 163 и 185 к.с. а обема е 2.4 литра.

Всъщност като се замисля имат общи черти - 5-те цилиндъра. Smile
Това което не уточних всъщност е че ако ти караш 850-ка, то няма как тя да е с мотор D5, a е този на Ауди което съвсем не означава че е по-лош мотор.
Благодаря ти колега за изчерпателния отговор Smile Ако може да ме посъветваш на какво да обърна повече внимание по тази кола Smile ???
и си смени горивния филтьр.ако само при набиране губи мощност пьрво той е заподозрения Smile
Благодаря колега първо това ще направя само да я регистрирам.Ако имам късмет да стигнат номерата за мен Smile