Волво Клуб - България

Full Version: Модула на Шофьорската врата не работи
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте ,
Нов съм във Форума и за това ми е малко трудно.
Помогнете за моят проблем.
Собственик съм на Volvo XC90 2.4D (2003)., ot 4 години.
До сега всичко беше наред, но преди около 5 месеца прозореца на шофьорската врата не работи. След това отказа ВСИЧКО ел. на тази врата.(огледало, центр. заключване, стъкло). Останалите работят и се командват от този модул. Само шофьорската врата не помръдва нищо. Ходих до МП Русе за диагностика. След проверката се оказа че модула не дава команди на тази врата. Намерих един модул от една морга и отново отидох при тях.
Сложиха го и.... не тръгна. Трябвало нов софтуер, за да може да се включи модула. Казаха че само така може да стане. Платих този софтуер и ....пак нищо. Остана единствената , според тях опция, нов модул, закупен от тях(847лв.+142лв софт). Много ми се вижда , за едно копче на врата. Търсих много по морги и магазини за части, няма модул с този номер( 30658146 ). Споделям своя проблем тук , защото смятам че само тук ще намеря компетентен съвет. Ако някой знае кой и как може да помогне ще съм МНОГО благодарен.
seabird Wrote:Здравейте ,
Нов съм във Форума и за това ми е малко трудно.
Помогнете за моят проблем.
Собственик съм на Volvo XC90 2.4D (2003)., ot 4 години.
До сега всичко беше наред, но преди около 5 месеца прозореца на шофьорската врата не работи. След това отказа ВСИЧКО ел. на тази врата.(огледало, центр. заключване, стъкло). Останалите работят и се командват от този модул. Само шофьорската врата не помръдва нищо. Ходих до МП Русе за диагностика. След проверката се оказа че модула не дава команди на тази врата. Намерих един модул от една морга и отново отидох при тях.
Сложиха го и.... не тръгна. Трябвало нов софтуер, за да може да се включи модула. Казаха че само така може да стане. Платих този софтуер и ....пак нищо. Остана единствената , според тях опция, нов модул, закупен от тях(847лв.+142лв софт). Много ми се вижда , за едно копче на врата. Търсих много по морги и магазини за части, няма модул с този номер( 30658146 ). Споделям своя проблем тук , защото смятам че само тук ще намеря компетентен съвет. Ако някой знае кой и как може да помогне ще съм МНОГО благодарен.


Проблема наистина е в модула, но за сметка на това ремонта му е гаден. :roll: Със сигурност е влизала влага вътре.

Ако можеш да го свалиш, като не разглобяваш модула, защото има вътре един лентов кабел свързващ бутоните с платката, който при невнимателно отваряне се къса и спира всичко да работи и ми го изпратиш - ще го оправя.
Сваля се от кората на вратата сравнително лесно. На щипки и един болт се държи.

С втора употреба модул без програмиране няма да тръгне.
OK! Ako става ще ти го пратя. Надявам се да стане!
За подробности ми пиши на: <!-- e --><a href="mailto:matanasov65@gmail.com">matanasov65@gmail.com</a><!-- e -->
seabird Wrote:Здравейте ,
Нов съм във Форума и за това ми е малко трудно.
Помогнете за моят проблем.
Собственик съм на Volvo XC90 2.4D (2003)., ot 4 години.
До сега всичко беше наред, но преди около 5 месеца прозореца на шофьорската врата не работи. След това отказа ВСИЧКО ел. на тази врата.(огледало, центр. заключване, стъкло). Останалите работят и се командват от този модул. Само шофьорската врата не помръдва нищо. Ходих до МП Русе за диагностика. След проверката се оказа че модула не дава команди на тази врата. Намерих един модул от една морга и отново отидох при тях.
Сложиха го и.... не тръгна. Трябвало нов софтуер, за да може да се включи модула. Казаха че само така може да стане. Платих този софтуер и ....пак нищо. Остана единствената , според тях опция, нов модул, закупен от тях(847лв.+142лв софт). Много ми се вижда , за едно копче на врата. Търсих много по морги и магазини за части, няма модул с този номер( 30658146 ). Споделям своя проблем тук , защото смятам че само тук ще намеря компетентен съвет. Ако някой знае кой и как може да помогне ще съм МНОГО благодарен.
А как е кабелажът?
Преди FL прави чат-пат този номер.