Волво Клуб - България

Full Version: На колко градуса ви пали печката на D5?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Понеже чувам различни данни, искам да споделя, че моята печка съм я забелязал, да се включва автоматично от +6 на долу.
Някъде бях чел, че фабрично се включвала на +3, а май някой колега софтуерно е пипнал за да се включва на отрицателни градуси. До колкото съм запознат дебита на нашите печки е 500 - 600 грама нафта на час.

Защо питам ли, ами просто зимата като пътувам по 5-6 км. до работа и толкова обратно един път към ту 10/100 ми е разхода за това кратко разстояние и още по половинка кило нафта всеки ден отива за подгряването (печката се изключва баш като паркирам пред работа Smile )

Та въпроса ми е може ли да се пипне софтуерно поне на 0 градуса да пали?
bell Wrote:Понеже чувам различни данни, искам да споделя, че моята печка съм я забелязал, да се включва автоматично от +6 на долу.
Някъде бях чел, че фабрично се включвала на +3, а май някой колега софтуерно е пипнал за да се включва на отрицателни градуси. До колкото съм запознат дебита на нашите печки е 500 - 600 грама нафта на час.

Защо питам ли, ами просто зимата като пътувам по 5-6 км. до работа и толкова обратно един път към ту 10/100 ми е разхода за това кратко разстояние и още по половинка кило нафта всеки ден отива за подгряването (печката се изключва баш като паркирам пред работа Smile )

Та въпроса ми е може ли да се пипне софтуерно поне на 0 градуса да пали?
Да,може!С ВИДА,но не съм сигурен с всяка ли или само в МП.
Не мисля, че може да се променя алгоритъма на печката :roll:
Пали при <5 градуса, >15 литра горива и >12.5V на акумулатора.
Ако не си "види" някой от тези стойности - йок.
След 3 неуспешни опита е възможно да влезе в сервизен режим и после с VIDA се дава ACTIVATE ->OK Wink
Здравейте колеги:-)
Печката се включва автоматично при следните условия:
- температура на околната среда под 8 градуса, измерена с бордния термометър
- работещ двиател
- наличие на повече от 4л гориво в резервоара
- няма записано съобщение за грешки в централния елкектронен модул
- няма отворена въздушна възлавница

Ако напрежението на акумулатора падне пд 11.3V - печката е изключва автоматично.

Поздрави:-)
justincase Wrote:Здравейте колеги:-)
Печката се включва автоматично при следните условия:
- температура на околната среда под 8 градуса, измерена с бордния термометър
- работещ двиател
- наличие на повече от 4л гориво в резервоара
- няма записано съобщение за грешки в централния елкектронен модул
- няма отворена въздушна възлавница

Ако напрежението на акумулатора падне пд 11.3V - печката е изключва автоматично.

Поздрави:-)
При мен със сигурност над +5'С не пали Wink