Волво Клуб - България

Full Version: Камери/сензори на предното стъкло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, приятели ! Имам Volvo XC60 2010г., от което съм изключително доволен. Има нещо обаче, което ме гложди от известно време и това е факта, че не знам за какво са всичките камери/сензори на предното стъкло. Опитах да прегледам всичките системи на Волво, очевидно неуспешно. За това, ако някой знае за какво са тези сензори (освен City Safety camera) моля да пише ! Smile
Дъждовен датчик има ли колата?
Той също е на предното стъкло.
Здравей колега,
Едното е камера, другите са лазери за измерване за разстояния и сензора за дъжд. За да работи системата добре подържай стъклото чисто. Това е единствената "подръжка".
Здравейте отново, колата има сензор за дъжд, за който съм запознат. Освен него и системата City Safety (+ лазера) има още 1 камера мисля, която не знам за какво е.
може да е камерата за системата за предотвратяване на удар, която засича, когато приближаваш бързо, движещ се пред теб обект (мале само как се опитах да го обясна Smile )
Забелязал съм че познава всичко, вкл. и мотори, но на каруците нещо май не реагира (1-2 пъти ми се е случвало) ...което ме навежда на мисълта, че за тази функция ползват камера със заложени в софтуера някакви шаблони за разпознаване .....
georgebg Wrote:може да е камерата за системата за предотвратяване на удар, която засича, когато приближаваш бързо, движещ се пред теб обект (мале само как се опитах да го обясна Smile )
Забелязал съм че познава всичко, вкл. и мотори, но на каруците нещо май не реагира (1-2 пъти ми се е случвало) ...което ме навежда на мисълта, че за тази функция ползват камера със заложени в софтуера някакви шаблони за разпознаване .....
Е то каруците май трябва да ги патентоваме,че по улиците в другите държави изчезнаха :mrgreen: