Волво Клуб - България

Full Version: Масло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги , колата ми е XC 90 D5 183кс и след като и направих 200 000 км започна да гори масло (около 1л на 4000км.) сменях маслото с 5/30 и 10/40 но промяна няма . Някой сблъсквал ли се с подобен проблем ?
Здравей колега,

Аз преди имах този проблем.Първо провери дали нямаш от някъде теч например ( тръбата на турбото). Ако нямаш от никъде, аз смених маслото и почнах да слагам Мобил 5W55. Наистина е по скъпо... но от когато почнах да карам с него забравих за доливане на масло. Както го слагах така го и сменях.

Дано да съм ти бил полезен.

Поздрави
luzi72 Wrote:Здравейте колеги , колата ми е XC 90 D5 183кс и след като и направих 200 000 км започна да гори масло (около 1л на 4000км.) сменях маслото с 5/30 и 10/40 но промяна няма . Някой сблъсквал ли се с подобен проблем ?
Този мотор и след 400 000+ може да не пипа маслото ... търси проблема на друго място - турбо, маслен сепаратор, марка масло.
Най-добре й слагай 5w40, пълна синтетика, със спецификация С3.
Това 10w40 явно е полусинтетично и освен мотора, не ми се мисли какво може да се случи с DPF-a.
Двигателят ти е 185 к.с., не е 183 к.с. Wink
Ас карам с 5в40 Кастрол едге , 185 000, ни капка не троши. И ако има малл leak некаде каде турбината кога ке запрам колата после карање