Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с отчитането на градусите от вън.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги имам проблем с отчитането на градусите извън купето.По точно като дам на контакт на борда ми показва примерно -11 градуса при положение че от вън е +12.И по някои път показва точно и като запаля почва да бута градусите на долу.АКО МОЖЕ ПОМОГНЕТЕ.
Най-вероятно сензора прави номера.
Намира се в огледалото на предна лява врата / малка черна пъпка отдолу на огледалото.
При S60/V70/S80 се сменява при свалено огледало, предполагам че и при V50 е така.

[attachment=45714]
naxo Wrote:Колеги имам проблем с отчитането на градусите извън купето.По точно като дам на контакт на борда ми показва примерно -11 градуса при положение че от вън е +12.И по някои път показва точно и като запаля почва да бута градусите на долу.АКО МОЖЕ ПОМОГНЕТЕ.
Колега, най-вероятно ти е заминал сензора за външната температура.НО :!: Често проблема е в самата букса, където се включва сензора.Обърни внимание на това, когато го сменяваш/ти го сменяват.Аз го смених в сервиза на оторизирания дилър веднъж(сензора) и една година след смяната пак започна да прави тези номера.След няколко месеца на фази - ту работи, ту не работи, изведнъж се оправи сам и повече не ми е давал ядове.
БЛАГОДАРЯ ЗА САВЕТА