Волво Клуб - България

Full Version: Кардан Volvo Xc90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Привет колеги, от известно време имам странно тракане отдолу по средата. В началото само сутрин и като загрее изчезваше, в последствие започна да се усилва, а сега е постоянно. Мислех си, че е от скоростната кутия (автоматична T6 2005г.) и днес имах запазен час в МФ за смяна на масло, но там ми казаха, че тракането е от кардана, разбира се предложиха решение - нов кардан за 2600лв, 1 седмица доставка и още около 500лв труд и др.
Та въпроса ми е, подлежи ли на рециклиранекардана, втора употреба вариант ли е, нов от другаде? Не знам сега на къде.
AsenHaskovo Wrote:Привет колеги, от известно време имам странно тракане отдолу по средата. В началото само сутрин и като загрее изчезваше, в последствие започна да се усилва, а сега е постоянно. Мислех си, че е от скоростната кутия (автоматична T6 2005г.) и днес имах запазен час в МФ за смяна на масло, но там ми казаха, че тракането е от кардана, разбира се предложиха решение - нов кардан за 2600лв, 1 седмица доставка и още около 500лв труд и др.
Та въпроса ми е, подлежи ли на рециклиранекардана, втора употреба вариант ли е, нов от другаде? Не знам сега на къде.
Не се ли сменява висящия лагер? Sad Какво друго може да му стане? :roll:
Не знам връчиха ми проформа за смяна на масло с тампон на двигателя и кардан на стойност 4500 лв.
AsenHaskovo Wrote:Не знам връчиха ми проформа за смяна на масло с тампон на двигателя и кардан на стойност 4500 лв.
Пробвай в друг,нефирмен сервиз!Но не карай така,защото ще се прецака и муфата на раздатъчната кутия и тогава филмът става все по-трагичен!
Прецакват се каретата на кардана.
Кажете някои сервиз, София, Пловдив .... където и да е.
Пас
Не сам сигурен дека добро разбрах... ама мислам дека ти треба само тај част да смениш с подобра верзија.... не толко како казали у Волво
Като я сменя тая част дали трябва да се прави баланс на кардана и смяна на тамоните на двигателя.
AsenHaskovo Wrote:Като я сменя тая част дали трябва да се прави баланс на кардана и смяна на тамоните на двигателя.
Трябва да се види първо какво му е!Може да е висящ лагер,каре или тази муфа!Иди на сервиз първо!
Pages: 1 2