Волво Клуб - България

Full Version: Гумаджийница в София
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,

След като гумаджийницата, в която ходех 15 години, окончателно ме разочарова, бих искал да ви помоля за препоръка на добър сервиз за гуми / ходова част в София.
Искам да ми проверят баланса на гумите и да видят за изкривена джанта евентуално. Много ми се ще да ползват и динамометричен ключ, по възможност, понеже при предпоследната смяна, на предната лява гума 3 болта си бяха заминали по живо, по здраво, а останалите два можех да развия на ръка. Изстинах при гледката и мисълта какво е можело да стане. При следващата смяна им казах да затегнат добре. Получих отговор "да, разбира се, всичко сме стегнали". Когато се прибрах реших да се уверя в казаното - ами някои от болтовете затегнах, без усилия с половин-един оборот. На следващия ден бях на обслужване в МП и ги помолих да ми ги затегнат с техния динамометричен ключ. Когато си я взимах, ми казаха, че нито един от болтовете не е бил завит на препоръчителните 140нм.
Та, имам една лека вибрация между 70-90 км, която се надявам да е от некадърен баланс на джантата и искам да отида да я проверя.
Не е задължително, но хубаво е и въпросният сервиз да разполага с хотел за гуми. Ако не, ще си ги държа в гаража, ама с хотел е по-удобно.
Чукай на дърво, да не попаднеш и на такива дето да ти загладят без да искат секретния ключ за болтовете и да се чудиш как да отвиваш четири гуми, особено едната ако е спукана ...
Здравей Колега,
Разочароващо е когато момченцата от някой сервиз те правят на г....к. Аз до сега не съм попададл на такъв, в който да правят тази процедура, за която си писал, с динамометричен ключ. Всички работят с гайковерт. Може би с тази техника може да се предвиди/настрой усилието на затягане, но не съм специалист в тази област. Обаче и аз като теб много държа да са ми стегнати болтовете точно с толкова, с колкото трябва и за това поне на местата, където аз сам завивам го правя с динамометричен ключ. Особено важно е това, там където има алуминий, защото знаеш до къде води недозавит или пренавит болт в алуминиева резба.
За съжаление почти всички "квартални" сервизи са го ударили "през просото"...
Успех и се надявам да споделиш когато намериш отговорни хора.
Поздрави
Андро
YoYo Wrote:Здравейте,

След като гумаджийницата, в която ходех 15 години, окончателно ме разочарова, бих искал да ви помоля за препоръка на добър сервиз за гуми / ходова част в София.
Искам да ми проверят баланса на гумите и да видят за изкривена джанта евентуално. Много ми се ще да ползват и динамометричен ключ, по възможност, понеже при предпоследната смяна, на предната лява гума 3 болта си бяха заминали по живо, по здраво, а останалите два можех да развия на ръка. Изстинах при гледката и мисълта какво е можело да стане. При следващата смяна им казах да затегнат добре. Получих отговор "да, разбира се, всичко сме стегнали". Когато се прибрах реших да се уверя в казаното - ами някои от болтовете затегнах, без усилия с половин-един оборот. На следващия ден бях на обслужване в МП и ги помолих да ми ги затегнат с техния динамометричен ключ. Когато си я взимах, ми казаха, че нито един от болтовете не е бил завит на препоръчителните 140нм.
Та, имам една лека вибрация между 70-90 км, която се надявам да е от некадърен баланс на джантата и искам да отида да я проверя.
Не е задължително, но хубаво е и въпросният сервиз да разполага с хотел за гуми. Ако не, ще си ги държа в гаража, ама с хотел е по-удобно.
Аз съм доволен от сервиза на "Маргел" на Симеоновско шосе - когато сменявах зимните с летни гуми, ги стегнаха с динамометричен ключ и провериха джантите.
В сервизите на "Маргел" използват динамометрични ключове, но там пък другите работи им понакуцват - с две думи пълно щастие (в БГ) няма Sad
Разменете предните със задните гуми, като начало, за да сте сигурен, че вибрациите се дължат на лошо балансирана/и гума/и и/или крива/и джанта/и.
Благодаря. Ще ги имам предвид. Даже има един Маргел на Околовръстното, близо до НИМ, което ми е по-близо.
SUMMUM, може ли да ми кажете кои други работи им куцат? Аз освен баланс и бъдеща смяна на зимни/летни не мисля да правя друго там. Или и това им куца?
За пръв и последен път, посетих техния (тогава) новооткрит клон на гърба на Shell в Красна поляна и след направения баланс, ходих после на друго място да пребалансирам.
Благодаря отново. Както е тръгнало, досега казвах, че само гумите си сменям извън Мото Пфое, нещата вървят и за това да правя там
Аз лично си купувам гумите от ДИЯНА на околовръстното.Вече няколко комплекта от там си купих и съм доволен.От Мергел на Симеоновско също съм с добри впечатления.В ДИЯНА има един номер ако ще си купувате зимни гуми.Ако можете да изчакате да стане средата на Декември някъде гумите ги пускат с 20-30% отстъпка.Там поне съм сигурен в качеството и ДОТ.Има едни момчета, които идват на място и на паркинга пред блога сменят и балансират, но не съм ги пробвал
Динамометричен в Маргел ама ако им кажеш. Предишен път с пистолета така хубаво ги бяха затегнали, че като спуках гума половин час съм подскачал върху крика. За гумаджиите пълно щастие както казаха - няма. На едно място ходя просто за смяна на гуми, на друго като трябва да изправям джанти и така...

Между другото не знам стареят ли или какво, но на 40-ката оригиналните гайки с времето все по-лесно се развъртаха след смяна на гуми. След като смених всичките с нови, проблемът изчезна - не бяха оригинални на Волво, а за Форд, но имаха повече контактна повърхност на главата. И въпреки всичко си знам - като сменя гуми след 100-на километра си проверявам гайките/болтовете.
Pages: 1 2