Волво Клуб - България

Full Version: Смяна на амортисьори на XC70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

След смяна на доста неща по волвото (тампони двигател, скорости, масла и т.н.) имам предписание от МП за смяна и на 4та амортисьора - предни 0% ефективност, задни изпуснали омаслени.
Цената в МП е доста солена +5.5к - колата има и four-c като екстра.
Въпроса ми е има ли смисъл от рециклиране или ако не да препоръчате алтернативен сервиз, където могат да ги сменят с оригинални или еквивалентни. Или да се доверя на МП.

Благодаря предварително.
Тъкмо се канех да пусна нова тема "Знаете ли къде на вашето XC се намира този елипсовиден отвор?".
Но твоята тема е напълно подходяща да добавяя две снимки, а отговора на въпроса си може да прочетеш тук:
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...10#p277741
[Image: 13680177_10210771967683691_1586826818868019848_o.jpg]
[Image: 13925955_10210771974803869_5752894775522689225_o.jpg]
Здравейте,
Колега, как 5,5к за амортисьори?? Дори и да е с труд. Това ми е меко казано безумно. Гледам, че КОМПЛЕКТ MONROE за теб са около 1200-1400 лв, но ако си намериш да ползваш и отстъпката на някой сервиз, може да ги вземеш и по 1000 лв. Това е за предните, за задните не знам, но няма да са по-скъпи.
Опция №2-рециклиране. Имам Мерцедес, с подобен тип амортисьори. Единият заден беше тотално заминал и тропаше много. Рециклирането му излезе 150 лв., но не беше рециклиран от широко рекламираните сервизи, където цената варираше от 350-450 лв., а от един човек, който се занимава от много години с рециклиране на части за автомобили. Недостатък беше единствено по-дългото време за рециклиране Big Grin
Относно мотопфое-нито искам да ги рекламирам, нито да ги обвинявам, но не искам и да чувам за тях. Не заради друго, а заради безумните им цени.
Преди години си купих от тях кола, върната от лизинг-ХС90. Направиха ми оферта за обслужване(смяна на ангренажен ремък с комплект ролки, смяна на филтри, пистов ремък и масло на двигател), която оферта излезе 10% от стойността на колата тогава-2400 лв. В последствие, още го помня, дадох по-малко от 700 лв. за същото. Всеки сам си прави изводите и сметките Big Grin
Поздрави
slinkara Wrote:Здравейте,

След смяна на доста неща по волвото (тампони двигател, скорости, масла и т.н.) имам предписание от МП за смяна и на 4та амортисьора - предни 0% ефективност, задни изпуснали омаслени.
Цената в МП е доста солена +5.5к - колата има и four-c като екстра.
Въпроса ми е има ли смисъл от рециклиране или ако не да препоръчате алтернативен сервиз, където могат да ги сменят с оригинални или еквивалентни. Или да се доверя на МП.

Благодаря предварително.


http://drive.bg/index.php?ModelId=16995&...9c79gdc220
Виж последните два, доста по евтини са от оригиналните в рамките на 2к може и да подкараш Four-C-то.
До вчера нямах идея, че си има стендове за тест на амортисьорите, при това само за 10 лв. получаваш пълна диагностика.
Интересното при мен, че оригиналния "стар" преден амортисьор е в малко по-добро състояние от оригиналния нов ..... Smile)
Ignat40 Wrote:До вчера нямах идея, че си има стендове за тест на амортисьорите, при това само за 10 лв. получаваш пълна диагностика.
Интересното при мен, че оригиналния "стар" преден амортисьор е в малко по-добро състояние от оригиналния нов ..... Smile)

Не им вярвай на тези стендове много.

Преди няколко години на S80-то напълно изпуснали задни амортисьори на такъв стенд дадоха нормални показатели. А като ги свалихме - единия амортисьор го движех на ръка без никакво усилие...
А случайно да имате идея дали на старото ХС70 се ремонтират нивоматите. Досега с ровене в нета не намирам да се прави някъде, но все още тая надежда.
Да не пускам нова тема ще се възползвам от тази.
Знаете ли каква е марката амортисьори вграждани оригинално във Волво?
zorba Wrote:Да не пускам нова тема ще се възползвам от тази.
Знаете ли каква е марката амортисьори вграждани оригинално във Волво?
За ХС90 и ХС70:
Sachs - отпред и отзад.
Дори и тези с нивомат ползват на Sachs.

btw ... предполагам, че този Sachs, който се продава тук, няма нищо общо с онзи, който е вложен заводски в колите ни Wink