Волво Клуб - България

Full Version: съобщение за имобилайзер
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
Имам проблем и искам да го споделя с идеята ако на някой му се е случвало същото да сподели как е решил проблема.
Колата е Волво ХЦ90 2006 д5 мотор, автоматик, излиза съобщение за имобилайзера и съобшение за skid (ABS), колата не желае даже да завърти двигателя , камо ли да запали. По някое време може да изчезнат съобщениата и всичко се оправя, но може и да не изчезнат. В МОТО ПФОЕ казват че има записана комюникационна грешка между имобилайзера и модула на двигателя, смятат че едва ли не модула на двигателя може да прави проблема. Инетесното е че двете съобщения излизат заедно и изчезват заедно. Имам китайски допълнителни ксенони, според монтъора от Мото Пфое те може да влиаят на модула на двигателя, но, карах на габарити , без да пускам ксеноните и пак се появи това нещо.....Мисля да им закарам колата в Мото Пфое и да им я остава за по-дълго , докато я опрвят, но все пак ако някой има някакви предполжения , ще се радвам да ги сподели. Един път даже в движение ми отказа и се оправи на следващиа ден. Много кофти.
Благодаря ви за вниманието.
Може би трябва да намеря такъв модул на двигателя за проба.
goro7 Wrote:Може би трябва да намеря такъв модул на двигателя за проба.
Няма да стане с друг модул. Колата няма да го познае. Даже няма и да се опита да пали.

Ако със сигурност проблема е модула на мотора - мога да го погледна.
Еми не е сигурно, но ако се потвърди ще пиша. Имаш впредвид да погледнеш самият компютър, евентуално да се поправи ли? Това възможно ли е?
Имаш впредвид предполагам че ако се пробва друг компютър трябва да му се направи нещо като инсталация.
goro7 Wrote:Еми не е сигурно, но ако се потвърди ще пиша. Имаш впредвид да погледнеш самият компютър, евентуално да се поправи ли? Това възможно ли е?
Имаш впредвид предполагам че ако се пробва друг компютър трябва да му се направи нещо като инсталация.

Да точно това имам в предвид. Доста от проблемите в електрониката са 100% поправими.

С друг комп ще трябва програмиране, което като се направи няма как да върнеш стария компютър...
Ок, еми закарах я в Мото-пфое, сега ще видим какво ще кажат. Ако решат че е някой скъп компютър, като например модула на двигателя, ще го взема и ще ти се обадя.
Благодаря за отзивчивостта!
Според теб възможно ли в елекктрониката на допълнителните ксенони която е на 15 см от този компютър да му повлияе на работата?
Може би трябва да я преместя на по-голямо разстояние.
Оказа се че модула на двигателя е повреден.
И?
Тишо го погледна и го пробваха, първо не тръгна после след човъркане на релето е тръгнал, и уж всичко да е ок, но след подкарване е изкарало грешка на турбото. Незнам съвпадение ли е , кво става. Чакам ги да продължат с диагностиката.
Благодарности на Тишо!
Благодарение на него компютъра е ромонтиран и сега всичко е ок!