Волво Клуб - България

Full Version: повишен разход на гориво на XC90 D5 185hp
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
Здравйте,
Искам да споделя за проблем с разхода на XC90 D5 2006 185hp, автоматик 6 ск.
След като я покарах 2 години, изведнъж ми покачи разхода с 1.5-2 л./100км. Компютъра показва стария , който за мен е нормален разход , но колата харчи повече. При извънградско на магистрала при 130 км/ч. разхода е 10-10.5, преди беше 8.5. Карах я на диагностика в МотоПфое -Бургас, не откриха нищо. И така вече 3 гоодини я карам с новия разход. Колата е на 155 х. км. вече, сменил съм въздушните клапи и дебитомера по някакво стечение на обстоятелствата.
Ще се радвам ако някой има впечатления по въпроса да ги сподели.
Дюзи?
Пробвай друга бензиностанция.
Друга бензиностанция, дюзи или вихрови клапи, диагностика.
Наскоро смених вихорвите клапи, мотора кротна, разхода извънгардско с ограниченията където и каквито са - 7/100 с 3 възрастни, 2 деца и пълен багажник. Прикачам снимка за да обясня защо моя разход беше 10/100 извънградско преди ремонта. Най-левия цилиндър не се хранеше добре, издишаше въздух навън. Десния просто нямаше вихрова клапа, явно е паднала и мотора я е изпапкал. След ремонта колата тръгна доста по добре а разхода е чудесен. Ако си от София може някоя вечер да я закачим на диагностика да си каже болките.
Правих и диагностика в Мото Пфое -Бургас, с закачен компютър я карахме, казаха всичко е ок.
Вихровите клапи ги сменихме, по-късно на същото място.
Ходих в дизел център , на околовръсното, да проверят дюзи и помпа, казаха всичко си е ок, вупреки че те не ги сваляха на стенд , а разчитаха че няма записани грешки.
Това с бензиностанцията също са проверени различни варианти, наистина като ходих в чужбина (Европа) малко падна разхода, явно им е по-добра нафтата, но за България както казах проверих различните бензиностанции.
Иначе , да от София съм, може да я закачим некой ден, пък кой знае, може да излезе нещо. Благодаря за предложението,
Как са турбопътищата?
Обикновено се натрупва много нагар, намалява потока на въздух и вдига разхода.
Друга причина - нагар в/у MAP сензора.
Бих обвинил дебиЛомера, но си го сменял.
Най-честата причина за повишен разход е бензиностанцията, която ни лъже ... но в твоя случай си зареждал на различни места.
какъв е този мап сензор?
goro7 Wrote:какъв е този мап сензор?
Мери налягането на турбото, което излиза от кулера.
Намира се на изхода на кулера, посока EGR-а и дросела.
Сваля се с Т20 и се почиства с шрей за почистване на дебиЛомери Wink
На Лики-Моли е качествен, пробвано е и работи.
еми, ще го направим и това.
И аз да се включа в темата с разхода.... само че съм със стария мотор 163кс. При мен разхода никога не е бил под 10-10.5 дори и при каране с 90км/ч. Грешки записани нямам, времената на дюзите са в норма според вида... дали да гори толкова е нормално или не... интересното е че разлика няма при нормално каране в града и извън града.. все си е 10 -10.5 .... няма значение дали караш с 90 или с 140 ... все 10 си гори ... Ако има значение мапнат съм на 198кс. Борда показва точно 2л по малко от колкото е реалния разход Smile

п.п.1 дебиломера съм го чистил ... продто профилактично... но МАП не съм , ще сторя и това Smile
Pages: 1 2 3 4 5 6