Волво Клуб - България

Full Version: мнение VOLVO XC60 205кс
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте ,
от днес съм горд собственик на VOLVO XC60 205кс с автоматична скоростна кутия .
Моля ,който има опит да го сподели , тъй като не съм събирал предварителна информация .
Интересува ме има проблеми с този двигател , окачване и разни други .
Благодаря предварително на всички споделили своя опит .
stanev_2000bg Wrote:Здравейте ,
от днес съм горд собственик на VOLVO XC60 205кс с автоматична скоростна кутия .
Моля ,който има опит да го сподели , тъй като не съм събирал предварителна информация .
Интересува ме има проблеми с този двигател , окачване и разни други .
Благодаря предварително на всички споделили своя опит .
Честито и милиони км безаварийно шофиране! Big Grin
Този двигател е доста дуракоустойчив, окачването като цяло е също много здраво и надеждно, единствено като кола с много електроника, сензови и т.н., е възможно да проявява карактер Wink
Сменяй й консумативите през 15-20 000 км и маслото в кутията прз 60 000 км ... и колата ще ти се отплати за грижите Smile
благодаря за съветите .
надявам се да е така ,но това което започва да ме притеснява е разхода .
Има ли някой идея какъв трябва да е приблизителния разход?
stanev_2000bg Wrote:благодаря за съветите .
надявам се да е така ,но това което започва да ме притеснява е разхода .
Има ли някой идея какъв трябва да е приблизителния разход?

SUV с малък разход на гориво няма. Wink
Предполагам около 8л/100км би трябвало да е извън градското.
Коя година е колата?
края на 2010-та , 205к.с.
stanev_2000bg Wrote:благодаря за съветите .
надявам се да е така ,но това което започва да ме притеснява е разхода .
Има ли някой идея какъв трябва да е приблизителния разход?

Ами първо сподели според теб какъв е разхода и тогава можем вече да коментираме ... Wink
Разходът е тооолкова относително нещо.
Според мен извънградското на тази джипка трябва да се върти около 7, че и по-малко, освен ако не и правиш постоянно ластици Big Grin, ако си в някой по-малък град и не е много натоварено ~10 .
Моята е с разход в града 10-11/100, а извън него 7.5-9/100. Считам, че това е нормално за 205к.с.
Quote:
Quote:Моята е с разход в града 10-11/100, а извън него 7.5-9/100. Считам, че това е нормално за 205к.с.

и при мен е същото. Това за СУВ с тези размери и мощност е много добър показател.

Двигателят е по-ново поколение и няма проблемите на по-слабите си роднини с 163 и 185к.с. Аз карам всеки ден по 70км до и от работа и за 2 години и 100000км не съм имал нито един проблем. Просто наливам и карам.

Недей да барникаш излишно просто ей така от мерак. В сайта на Волво е казано съвсем ясно кога какво обслужване да се прави.