Волво Клуб - България

Full Version: Покупка на XC60 - моля за мнения
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте Уважаеми,
Насочил съм се към покупката на Volvo XC60 и се нуждая от вашите мнения, впечатления и препоръки. В момента "администрирам" страхотен екземпляр - S40, 2.0d, 136к.с., 2008г.
Марката и модела са избрани, но агрегатът не!
Моля ви за помощ, за да избера двигателят, който ще покрие изискванията ми. А те са:
- разход на гориво
- разход на гориво
- разход на гориво Smile
- година на производство - поне 2010г.
- динамика
- и поддръжка.

Благодаря предварително на всички!!!
Разход на гориво, SUV и динамика няма как да присъстват на едно място Big Grin Ако те интересуват динамиката и разхода, защо се насочваш към нещо с форма с аеродинамика близка до на квадрат и подобно тегло? Иначе D5 ще ти даде сравннително добър баланс между тези неща. Съседната тема - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=40983">viewtopic.php?f=10&t=40983</a><!-- l -->
Ако разходът е основният приоритет - има версии само на предно и с ръчни скорости.
Дизели 2.0 136 коня и 2.4 175 DRIVe. Вторият може би и да върви що годе прилично, за първия се съмнявам.
Аз съм с 2,4 175к.с. DRIVe и съм много доволен от разхода. Да само с предно предаване и ръчна скоростна 6 степенна кутия. Смесен разход 5,5/100 км, само извънградско съм стигал и до 4,8 по подбалканския път.
Щом това ти е приорета, стой с със сегашната кола!
Явно не съм се изразил напълно коректно. (А пък и видях, че се получило неумишлено повторение на израза "разход на гориво").
Търся оптималния баланс.
Не да имам разход под 6 на сто, а в същото време да не мога да изпреваря безопасно. Или обратния случай: много мощен двигател, и разхода да е 20 на сто.
Не познавам двигателите, които се вграждат в този модел и за това създадох тази тема.
Щом искаш да изпреварваш и да гори сравнително малко си вземи кола с добра аеродинамика, нисък Ц.Т., с предно предаване и възможно по-малко тегло. Всичко това, което един СУВ не е. Значи стой си със сегашната.
Благодаря Ви за мнението, но все пак, както посочих в началото на темата, съм се спрял именно на този модел.
Щом си се спрял ще трябва да се примириш с някои "несъвършенства".
Разбира се Smile
Pages: 1 2