Волво Клуб - България

Full Version: Помощ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, искам помощ и съвет наскоро направих замяна на километраж с нов който има инфо център. Става въпрос за Волво С40 1997 год. 140 кс, всичко е ок показва ми моментен,среден разход но не ми погазва адекватно наличното гориво в резервоара. Също така да попитам дали трябва да показва цифром наличноста на горивото и градусите на охладителната течност и на маслото....
Благодаря предварително...
Ако става дума за таблото без стрелки - горивото на чертички, температурите(масло, антифриз, външна) - в градуси на цифри.
Некоректното показание на горивото може да се дължи на недобре наместено табло - случвало ми се е след вадене на таблото.
Пробвай да го натиснеш навътре или да го поразместиш настрани.
Проблема с показанието на горивото може да е и в нивомера в резервоара.
Показва ми само Cold на антифриза и маслото а на бензина стои на една чертичка и свети отгоре червената лента.... Не трябва ли да показва колко литра има в резервоара??? А това за градусуте не ми ги показва незнайно защо...
Температура на масло и антифриз показва над 40 градуса, под тях пише Cold.
Горивото го полазва само в чертички не и в литри.
При оставащи около 80км до свършване лампата над Range почва да мига в оранжево,
под 20 светва в червено и на дисплея изписва Fuel.

Пробвай да наместиш таблото.
Много благодаря колега за изчерпателния отговор,по тези обяснения стигам до извода,че всичко ми работи идеално,само ще трябва да заредя достатъчно гориво....
МНОГО БЛАГОДАРЯ.....