Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос относно xc60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги!
Хвърлил съм око на това: <!-- m --><a class="postlink" href="http://m.mobile.bg/details/21470998152586863">http://m.mobile.bg/details/21470998152586863</a><!-- m -->

Нищо не разбирам от покупка на автомобил.
Бихте ли ми помогнали със съвет?
Как ви се струва?

Казаха ми, че мога да проверя сервизната история по VIN номера, но нищо не излезе в нета. Някаква идея по какъв начин мога да разбера дали са и въртяли километража?
Благодаря предварително!
По VIN-на в МП и то ако там е сервизирана колата. Иначе пак там я караш за диагностика преди да я купиш.
По принцип във всеки оторизиран сервиз на Волво могат да проследят сервизната му история. Сервизите са свързани с обща база от данни. Това съм го правил няолко пъти в Германия и ти го казвам от личен опит. А дали сервизната книжка е подправяна и дали ти е превъртан километража можеш и сам да разбереш. Останалото е пробно каране и бърза проверка в сервиз.
gustav Wrote:По принцип във всеки оторизиран сервиз на Волво могат да проследят сервизната му история. Сервизите са свързани с обща база от данни. Това съм го правил няолко пъти в Германия и ти го казвам от личен опит. А дали сервизната книжка е подправяна и дали ти е превъртан километража можеш и сам да разбереш. Останалото е пробно каране и бърза проверка в сервиз.

От МП Русе казаха, че няма как да го проверят по VIN номер. Май ще се откажа от покупката. Притеснява ме автоматичната скоростна кутия. Разбрах, че ако не е сменяно маслото до сега, може голяма беля да си навлека, ако реша да го сменя сега.
В МП или са некадърници или ги мързи, а може и да не знаят как става тази проверка на VIN-на.
Orion_ Wrote:
gustav Wrote:По принцип във всеки оторизиран сервиз на Волво могат да проследят сервизната му история. Сервизите са свързани с обща база от данни. Това съм го правил няолко пъти в Германия и ти го казвам от личен опит. А дали сервизната книжка е подправяна и дали ти е превъртан километража можеш и сам да разбереш. Останалото е пробно каране и бърза проверка в сервиз.

От МП Русе казаха, че няма как да го проверят по VIN номер. Май ще се откажа от покупката. Притеснява ме автоматичната скоростна кутия. Разбрах, че ако не е сменяно маслото до сега, може голяма беля да си навлека, ако реша да го сменя сега.

Мързи ги... Неможело било...
Дай VIN номера да видим аз какво мога да направя. Wink

Скоростната кутия е един друг проблем:
1. XC60 не е със станалата нарицателно 5 степенна кутия, която страдаше от прегряване поради ред причини, и като добавиш към това и несменяне на масло. Картинката става мноого красива.
2. XC60 е значително по-лек от танка XC90. Което означава по малко натоварване на трансмисията.

Кутията обикновенно ако има проблеми ги показва като загрее. Поради тази причина - около час градско каране стига да и извади на яве евентуалните проблеми - не подритва ли може да се приеме, че всичко и е наред.
Ето ти малко инфо
<!-- m --><a class="postlink" href="https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_XC60">https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_XC60</a><!-- m -->
Това от обявата е с 6-speed Aisin TF-80SC, която вече се обслужва на 60-70К. Но дори и да не е обслужена, а километрите са реални не вярвам да и има нещо.
1. В МП могат да ти дадат информация, само ако колата е сервизната в техни сервизи в България.
2. Като видя обява, в която описанието на автомобила се изчерпва до една дума 'перфектен' или 'уникат', повече не гледам.
Баси на сиренето има по-подробно описание отколкото в обявявите за колите.
Ходих да гледам въпросния автомобил преди месец и половина.
Не съм го карал, но като видях как работи двигателя на празен ход се отказах.
Салона беше много изстрадал. Ако километрите са верни (малко вероятно) значи е ползвана от хора с много метал по дрехите ;-)
аз пък не разбирам защо мнозина чакат някой да им докара колата на мечтите, вместо да се вдигнат и да си я изберат и докарат от цивилизования свят сами?
Pages: 1 2