Волво Клуб - България

Full Version: Покупка на XC90 - моля за мнения
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравейте,
от известно време се оглеждам за нов автомобил, като засега предпочитанията клонят сериозно към Volvo XC90 - търся голям, комфортен и задължително 7 местен автомобил. Имам наблюдения над модела, тъй като мой близък кара от около 4 години такова Волво, купено чисто ново и няма никакви оплаквания.
По-големият проблем в случая е намирането на добре запазен екземпляр. Изчетох доста теми във форума и засега съм се спрял на 2-3 коли, които предстои да огледам.
Та исках да попитам как ви се струват.

Тази я предлагат в Пловдивското МП, но тук изчетох някои не особено добри мнения за тях. Изпратиха ми сервизната история на колата и там не излиза нищо тревожно - обичайните обслужвания. Но цената ми се струва доста висока за годините и километрите.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...ink=fwqoto

Тази я гледах вече, но си личи, че е ползвана доста и без особена грижа и пазене на интериора и екстериора, но пък цената е добра. Все още обмислям евентуална проверка в МП:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...ink=fwqoto

И тази е третият вариант, който обмислям, но пък цената е доста над възможностите към момента
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...ink=fwqoto

Ще съм благодарен, ако някой от вас може да помогне с мнения или съвет. Надявам се да имам късмет и скоро да стана и аз част от клуба. На този етап 25к са ми тавана, всичко над тази сума ще ми дойде в повече.
Предварително благодаря!
За мен и на трите им е висока цената, но явно такъв е пазара в момента.
Първата - ако можеш да и свалиш цената си заслужава, втората - тези надписи на снимките съм ги гледал по някоя обява преди 4-5 месеца.
zorba Wrote:За мен и на трите им е висока цената, но явно такъв е пазара в момента.
Първата - ако можеш да и свалиш цената си заслужава, втората - тези надписи на снимките съм ги гледал по някоя обява преди 4-5 месеца.

Благодаря за мнението.
Първата наистина най-много си заслужава. Ще се ходи до Пловдив на оглед и дано и на живо е толкова добре, а и да се разберем за цената.
За съжаление цените на прилични екземпляри са доста високи... Втората е най-изгодна като цена, но салона е толкова захабен, личи се, че е доста уморена и по-скоро се отказах. А и да, върти се поне от няколко месеца из обявите.
Според мен си заслужава, като се има предвид, че е само на 200К км, което е малък пробег за такъв автомобил. И най - важното, купена е от тук. Успех!
Rikulau Wrote:Според мен си заслужава, като се има предвид, че е само на 200К км, което е малък пробег за такъв автомобил. И най - важното, купена е от тук. Успех!

Мерси! Малко ме плаши пробега, но наистина ако е карана с грижа не би трябвало да има проблеми. Имам вече уговорен час за сряда, ще я прегледам в Пловдивското МП пък ще видим...
marrrto Wrote:
Rikulau Wrote:Според мен си заслужава, като се има предвид, че е само на 200К км, което е малък пробег за такъв автомобил. И най - важното, купена е от тук. Успех!

Мерси! Малко ме плаши пробега, но наистина ако е карана с грижа не би трябвало да има проблеми.

Много си прав! Ако е карана с грижа, може на 300 к да е като нов. Или пък, ако е карана от тъпа марда (като в моя случай) може на 120 к да е като на 320 к.
Пример - Два почти идентични автомобила. И двата купени по едно и също време тук и поддържани в МП. Около 100 000 км. и двата взети от служители на МП. Първия през последните 2 години каран от мардата Владимир Борисов, "диагнситик", а другия каран от мениджър в МП. Първия на 120 к, втория на 200 к. Първия с над 50 проблема, втория без никакви забележки ...
Много внимателно гледай! Ако е поддържана в МП, закарай я и в друг сервиз за 2-ро мнение. Ако някой нещо е "оплескал", няма сам да си го "открие".
Ignat40 Wrote:
marrrto Wrote:
Rikulau Wrote:Според мен си заслужава, като се има предвид, че е само на 200К км, което е малък пробег за такъв автомобил. И най - важното, купена е от тук. Успех!

Мерси! Малко ме плаши пробега, но наистина ако е карана с грижа не би трябвало да има проблеми.

Много си прав! Ако е карана с грижа, може на 300 к да е като нов. Или пък, ако е карана от тъпа марда (като в моя случай) може на 120 к да е като на 320 к.
Пример - Два почти идентични автомобила. И двата купени по едно и също време тук и поддържани в МП. Около 100 000 км. и двата взети от служители на МП. Първия през последните 2 години каран от мардата Владимир Борисов, "диагнситик", а другия каран от мениджър в МП. Първия на 120 к, втория на 200 к. Първия с над 50 проблема, втория без никакви забележки ...
Много внимателно гледай! Ако е поддържана в МП, закарай я и в друг сервиз за 2-ро мнение. Ако някой нещо е "оплескал", няма сам да си го "открие".

Благодаря за съвета. Така е, отношението е изключително важно към колата, примери много. Имам двама познати със същото Волво, само че от 2013. И двамата си ги взимат по едно и също време. Вече са към на 200хил, но едната кола е карана с много внимание, а другата не толкова и съответно това и се отразява.
Същото е и с личния ми автомобил, който скоро почва 11-а-та си година и въпреки годините и пробега си е доста свеж.

Ще съм благодарен ако има някой колега от Пловдив, който да ме насочи към алтернативен сервиз или майстор, който би могъл да погледне също колата. За съжаление нямам никаква идея къде освен в МП там може да се види колата.
Пиши ми на лични телефона си.
Аз докато чакам да дойде време за огледа утре продължавам да гледам и чак сега ми изникна и тази обява. Незнам дали някой е попадал на нея. Пак купувана от МП, само че в Плевен и уж на 125хил.лм, което изглежда малко нереално. Цената е доста примамлива, но точно това и км-те ме притеснява.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21471169408005042&slink=fz3jzg">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=fz3jzg</a><!-- m -->
Ако това може да те успокои - моята е от същата година, на 130000 км, закупена от Мото Пфое като нова, така че пробегът е възможно да е реален.
Pages: 1 2 3 4