Волво Клуб - България

Full Version: XC90 - Притрисане при ускорение между 80 и 90 кмч
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте, колеги.

Моля, предварително да ме извините, ако е отваряна подобна тема. Нов съм във форума.

Купих наскоро Volvo xc90, декември 2007, автоматик, 185 кс и при ускорение между 80 и 90 кмч се усещат вибрации.

Има ли някой подобни наблюдения и какво е решението.

Предварително благодаря!
Залагам на небалансирани гуми или тръгнало вътрешно каре ... Smile
ManitU Wrote:Здравейте, колеги.

Моля, предварително да ме извините, ако е отваряна подобна тема. Нов съм във форума.

Купих наскоро Volvo xc90, декември 2007, автоматик, 185 кс и при ускорение между 80 и 90 кмч се усещат вибрации.

Има ли някой подобни наблюдения и какво е решението.

Предварително благодаря!


При мен беше започнало да тресе при над 100км/ч. Започнах и приключих търсенето на проблема с баланс на гумите. След баланс-а тресенето изчезна и не съм се занимавал повече.
bell Wrote:Залагам на небалансирани гуми или тръгнало вътрешно каре ... Smile
Най вероятно предни.
Те и моите тресат след 120км/ч до към 130км/ч. Като дойде пролетта ще ги мисля. Може и да е окачването или и двете.
Благодаря за мненията!

Със сигурност не са гуми - сложих 4 чисто нови, сътоветно с перфектен баланс, и същата работа.
Това с карето трябва да се провери Wink . Мерси!
Това че са чисто нови не е гаранция, може да е дала дефект някоя след като си карал известно време или си минал през дупка.
Къде усещаш вибрациите - волан, лоста на скоростите или по цялата кола?
ManitU Wrote:Благодаря за мненията!

Със сигурност не са гуми - сложих 4 чисто нови, сътоветно с перфектен баланс, и същата работа.
Това с карето трябва да се провери Wink . Мерси!
Бих добавил и проверка на кардана - висящ лагер,муфата,каре....
На пикапа ми, L200 притрисаше на определена скорост и то доста силно от висящ лагер, бучи здраво. По-леко притриса от каре на кардана.
ManitU Wrote:Благодаря за мненията!

Със сигурност не са гуми - сложих 4 чисто нови, сътоветно с перфектен баланс, и същата работа.
Това с карето трябва да се провери Wink . Мерси!

Както е казал, колегата, това, че са чисто нови нищо не означава.
1. Може да е от джантите
2. Може да е от лош баланс, направен/ ненаправен от гумаджията. Имам много примери в моята практика, когато "перфектен" баланс ми тресе колата, и след проверка от човек, на когото вярвам се оказва, че и джантата е крива и баланса е калпав.

И аз бих заложил на колелата, преди да почна да се притеснявам за останалото.

Поздрави,

Ангел
Pages: 1 2