Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с километража 850 2.5 10v
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги! От скоро имам проблем с уреда за показание на температурата на охлаждащата течност(антифриза) При движение и преминаване през неравност стрелката пада в най-долно положение след това бавно се покачва до работната температура (90 градуса) Мисля,че проблема не е в куплунга,а в самия уред. Свалях километража,поразмърдах кабели...специално куплунга разкачвах и свързвах..без ефект... може ли да се смени само този уред? Някакви идеи ? Благодаря ! Smile[attachment=47159]
Здравей колега,
Накратко - да може да се смени само стрелката - ако разглобиш таблото ще видиш, че всички стрелки са на отделни модули, но друг е въпросът дали има нужда да се сменя. Щом проблема се появява само при неравност, вследствие на сътресението най- вероятно стрелката губи за миг контакт с контакторните пластини чрез които се свързва с платката на таблото. Те са от нещо като еластична ламарина с дупка в средата през която преминават контакторните пинове на самата стрелка. Мисля, че твоя проблем съвсем лесно може да се оправи с внимателно разглобяване на таблото, почистване и подобряване на контакта в точките на свързване, нещо с което и сам можеш да се справиш, ако ти се занимава и имаш нерви щото е малко пипкава работа.

Успех и поздрави