Волво Клуб - България

Full Version: Съвет и въпрос за покупка на xc 60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
Нов съм в форума и се регистрирах с целта дай боже да стана и горд собственик на волво. От много време ми харесват и автомобилите и марката, но да карам по същество. Та харесал съм едо волво xc60 2011 година d4 awd. На реални 196000 км е и е за 28000 лв. Въпросът е обаче че на мястото на дисплея за sensus системата , ако помня правилно името й няма нищо. Стана ми странно че няма но се разрових и установих че се намират и такива. Та въпросът е следния. Какво мислите за автомобила като цяло. Дали си заслужава цената и евентуално има ли някакъв начин да се монтира такава развлекателна система пък и дори при официалния дилъ, и естествено колко ще струва, разбира се ако някой е запознат.

Предварително благодаря.
Дай линк да го видим.
Иначе проверка в МП преди да я купиш, също там ще ти кажат колко ще ти струва "развлекателната с-ма", но мисля че цената ще те откаже.
Няма обява в интернет, защото е от познат. До колкото знам колата е в перфектно техническо състояние. Приятелсо семеиство са и се познаваме от повече от 15 години, Така че вярвам му. А аз съм от Русе и ми беше интересно също дали някой може да каже и мнение за МП Русе. Сега няма да ходя да го проверявам ама за напред да знам. Инъче ще ги попитам за системата , пък дано да не е чак толкова. Намерих един англииски сайт, в който се продава всякаква електроника за волво, но не мога да разбера точно кое трябва да купя за да стане работата.
didooo888 Wrote:Няма обява в интернет, защото е от познат. До колкото знам колата е в перфектно техническо състояние. Приятелсо семеиство са и се познаваме от повече от 15 години, Така че вярвам му. А аз съм от Русе и ми беше интересно също дали някой може да каже и мнение за МП Русе. Сега няма да ходя да го проверявам ама за напред да знам. Инъче ще ги попитам за системата , пък дано да не е чак толкова. Намерих един англииски сайт, в който се продава всякаква електроника за волво, но не мога да разбера точно кое трябва да купя за да стане работата.

Безплатен съвет, може да не го спазваш.
Не си купувай и не продавай кола от приятели. Утре ще се счупи нещо сериозно ( за което не са знаели) и ще си развалите приятелството заради купчина ламарина. Знам няколко такива случая.
Последния беше най-куриозен. Човека мега маниак на тема коли. Почетен член на форума на една друга марка . Не пестеше изобщо пари за колата си. Просто перфектна. Продаде я на познат и още по пътя към вкъщи колата съборила автоматика. Принуди се да даде 5 бона и то само за да не си развалят отношенията и да не му излиза лошо име. Обаче после колко му беше кисело ...
На мен предишната кола, ми я искаха приятели, при това на по-висока цена отколкото я бях обявил, защото знаят как се грижа за нещата си. Отказах на всички.
Благодаря все пак за съвета но смятам да поема риска. Следващата седмица ще я подкарам и дай боже да и кача и снимките след тест драв-а Smile
Присъединявам се към съвета на Ignat40, относно коли от приятели.
А за Sensus, както и добавянето на каквато и да е друга значителна екстра при Volvo си е доста сериозно финансово начинание.
Доколкото знам само надграждането на дисплея от 5" на 7" струва над 3000 лв. и то изисква поне средно ниво на аудио системата. В този случай ще са още една камара неща, които ще трябва да се сложат на колата (тонколони, кабели, GPS и т.н.)
Не знам дали си струва цялата инвестиция. Поне на мен 30000 лв. ми се струват много за ХС60 с най-ниското ниво на оборудване и на близо 200 000 км.
didooo888 Wrote:Здравейте,
Нов съм в форума и се регистрирах с целта дай боже да стана и горд собственик на волво. От много време ми харесват и автомобилите и марката, но да карам по същество. Та харесал съм едо волво xc60 2011 година d4 awd. На реални 196000 км е и е за 28000 лв. Въпросът е обаче че на мястото на дисплея за sensus системата , ако помня правилно името й няма нищо. Стана ми странно че няма но се разрових и установих че се намират и такива. Та въпросът е следния. Какво мислите за автомобила като цяло. Дали си заслужава цената и евентуално има ли някакъв начин да се монтира такава развлекателна система пък и дори при официалния дилъ, и естествено колко ще струва, разбира се ако някой е запознат.

Предварително благодаря.
Колега, закарай я в МП или друг сервиз да я погледнат.
Така ще си спокоен, че всичко е наред и приятел не ти продава "пуканка" Wink
Автомобилът е сполучлив, двигателят също.
Щом е 2011 год., предполага се, че маслото в кутията е сменяно редовно, както и в диференциала ... ако е обслужвана в официални сервизи!
Не мисля, че ще сгрешиш с този автомобил, ако е в добро състояние.
А колкото до дисплея - там слагат GARMIN и става много по-добро решение от Sensus! Дори не си личи, т.к. екранът на Garmin e колкото на Sensus.
За около 1000 лв. ще имаш Bluetooth, камера отзад, всякакви (!!!) карти и то с безплатно обновяване, камери, POI точки, дори ще можеш да гледаш филми!
Успех!
Dodo 155 Wrote:
didooo888 Wrote:Здравейте,
Нов съм в форума и се регистрирах с целта дай боже да стана и горд собственик на волво. От много време ми харесват и автомобилите и марката, но да карам по същество. Та харесал съм едо волво xc60 2011 година d4 awd. На реални 196000 км е и е за 28000 лв. Въпросът е обаче че на мястото на дисплея за sensus системата , ако помня правилно името й няма нищо. Стана ми странно че няма но се разрових и установих че се намират и такива. Та въпросът е следния. Какво мислите за автомобила като цяло. Дали си заслужава цената и евентуално има ли някакъв начин да се монтира такава развлекателна система пък и дори при официалния дилъ, и естествено колко ще струва, разбира се ако някой е запознат.

Предварително благодаря.
Колега, закарай я в МП или друг сервиз да я погледнат.
Така ще си спокоен, че всичко е наред и приятел не ти продава "пуканка" Wink
Автомобилът е сполучлив, двигателят също.
Щом е 2011 год., предполага се, че маслото в кутията е сменяно редовно, както и в диференциала ... ако е обслужвана в официални сервизи!


Не мисля, че ще сгрешиш с този автомобил, ако е в добро състояние.
А колкото до дисплея - там слагат GARMIN и става много по-добро решение от Sensus! Дори не си личи, т.к. екранът на Garmin e колкото на Sensus.
За около 1000 лв. ще имаш Bluetooth, камера отзад, всякакви (!!!) карти и то с безплатно обновяване, камери, POI точки, дори ще можеш да гледаш филми!
Успех!



Благодаря за съвета , само не разбрах това с garmin и камера отзад къде слагат.
didooo888 Wrote:Благодаря за съвета , само не разбрах това с garmin и камера отзад къде слагат.
Гарминът се инсталира на празното място и към него се прикача камера, която се инсталира при задния номер.
Мисля, че от средния клас нагоре поддържат камери, но трябва да се провери.
Трябва да се вземе и Гармин с по-голям дисплей, по спомен 7".
Радо от МП ги прави и всички ХС60 в България, които са с навигация на Гармин са негово дело Wink
А знаете ли колко излиза този лукс , имам в предвид гармина и камерата и като цяло всичко накуп. И не искам да прозвучи невежо , но кой е Радо и в кой град в МП?
Pages: 1 2