Волво Клуб - България

Full Version: Активиране на Sensus Navigation [XC60]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте на Всички!

Тук съм за един единствен въпрос.
Преди да съм постъпил глупаво и да действам на своя глава, реших да попитам Вас, тъй като според мен сте много по-компетентни в тази област от мен.
Ще карам направо. Не мисля, че имам навигация в закупеното от мен Volvo XC60 2014 Ocean Race. При опит за влизане в навигацията получавам грешка на дисплея, която гласи:
Quote:Sensus Navigation is not activated. For purchase and activation call your Volvo dealer.
Sensus navigation offers offline map data, voice guidance, traffic information,
Internet search and more.

В Service manual-a на автомобила пише същото, а именно:
1. Трябва да се говори с дилъра, от който е закупен автомобила и той да го активира на място.
или
2. Може да се качат картите на преносим носител (флашка), да се сложат в колата и да тръгне, но Offline.

След разговор с дилъра, той ми обясни, че за Активирането на Sensus Navigation можело да се направи по нормалният начин и да се платят 1800$, но никой не го правел това, ами се осъществявало, като телефонът ми стане на "Hotspot", свържа телефона към колата и тогава ще тръгне.
След свързване на телефона към автомобила се опитах да активирам системата Sensus, но без резултат.

Въпросът ми е: Някой знае ли как се активира навигацията при този случай?

Благодаря Ви!