Волво Клуб - България

Full Version: Спешно ! модел 460 1.7 бензин 102 к.с
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Днес от тази гарнитура започна да излиза моторно масло и да пуши много .Това гарнитура на капака на клапаните ли е ? защото виждам че има един капак отгоре .Ако го отворя дали ще потече масло . .Възможно ли е сам да си я сменя .Благодаря предварително .
Колега за времето докато я снимаше, можеше да я сменишSmileSmileSmile Няма нищо сложно, дори има малка вероятност да се оправи с леко пристягане, това само в случай, че не се е втвърдила много!!!
Благодаря ще я пристегна .
Недей !
Смени я !
Струва около 5-6 лв !
Вероятността нещо да каже "чат" по време на пристигането е голяма ! Както и да развалиш резбата, я на някоя гайка, я на някоя шпилка !
Ще я поръчам ...благодаря на всички за информацията
mevdo Wrote:Недей !
Смени я !
Струва около 5-6 лв !
Вероятността нещо да каже "чат" по време на пристигането е голяма ! Както и да развалиш резбата, я на някоя гайка, я на някоя шпилка !

Генералисимус Севдалисимус, при мен положението е същото - да видя ли дали при мен ще каже "чат"? 8-)
Мислех че е от семеринг на разпределителния вал, но тоА пост мА замисли ... :roll: :?:

п.п. Имам динамометричен ключ, но откак съм го купил си седи новичък в кутията ... 8-)
Stanchoni Wrote:
mevdo Wrote:Недей !
Смени я !
Струва около 5-6 лв !
Вероятността нещо да каже "чат" по време на пристигането е голяма ! Както и да развалиш резбата, я на някоя гайка, я на някоя шпилка !

Генералисимус Севдалисимус, при мен положението е същото - да видя ли дали при мен ще каже "чат"? 8-)
Мислех че е от семеринг на разпределителния вал, но тоА пост мА замисли ... :roll: :?:

п.п. Имам динамометричен ключ, но откак съм го купил си седи новичък в кутията ... 8-)

To за тези гайки динамометричен ключ не ти трябва. Стягат се на 1 - 1,5 кг/см3 , което на практика се постига на ръка !
Проблема е отстранен с нова гарнитурка ...Да не отварям друга ТЕМА ....да повдигна въпроса за стъпковото моторче....знам че има теми за него .....но въпроса ми е какви са последствия ако откача клемата и има ли някакъв шанс да се замени с нещо друго ?
Здравей колега!Клемата на стъпковото моторче можеш да я откачиш и почистиш( понякога сулфатизират клемите).Не знам дали може да се замени моторчето с нещо друго,мисля ,че не...,все пак то поддържа оборотите на празен ход!
Благодаря колега за съвета ...но не мога да си спомня Кангалов беше измодерил нещо по този въпрос .Дано се включи в дебата .
Pages: 1 2