Волво Клуб - България

Full Version: Честито - дизел - алтернатива - биодизел
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Що се касае до биодизела той се предлага на българския пазар от 5-6 години, може би повече, лично познавам производителя и мога да кажа че горивото не е известно на пазара тъй като бензиностанциите се страхуват да го предлагат, тъй като самия потребител не е запознат с него, иначе цената му е малко по-ниска от тази на обилновенното дизелово гориво, характеристиките му са същите, разликата е че като застанеш зад колата мирише на пържени мекици :-) тъй като биодизела се произвежда от отпадъчни мазнини.
Ако някой се интересува къде може да зареди да каже, ще поразпитам.
Аз бих искал да знам къде има бензиностанции с моето олио за моята печка!!
Хубаво е човек да си има олио на път - като закъсаш - вадиш малко олио и го слагаш на изпускателните тръби - а там и яйцата - може и да е гот.
Сериозно.
Къде има и какви са цените?
Знам че има българин произвеждащ от това гориво НО от трева.
Намира се в района на Пазарджик или Пловдив!! Може и на друго място да има.
Колеги ,
имам един приятел помпаджия
много добър , най-добрият в селото(Добрич)
да не казвам че и във Варна го знаят много добре

сума ти пари направи от тоя биодизел ....
не го продава - ремонтира помпите на тия дето са карали с това ....

лошо няма - ама както и нафтата дето я вземаме от Бургас - редовна според бдс - така и биодизела ни е според бдс - вие си правете извода
Колеги ,
имам един приятел помпаджия
много добър , най-добрият в селото(Добрич)
да не казвам че и във Варна го знаят много добре

сума ти пари направи от тоя биодизел ....
не го продава - ремонтира помпите на тия дето са карали с това ....

лошо няма - ама както и нафтата дето я вземаме от Бургас - редовна според бдс - така и биодизела ни е според бдс - вие си правете извода
Мерси колега.
И аз съм на същото мнение като теб. Просто другите неискат да повярват и затова не им се налагам.
Да не говорим че в петролната НАФТА, има и изкуствени материяли!!!!
Да има!
До колкото разбрах едно от нещата е СИЛИКОН!!
Така се казва веществото, но какво представлява - незнам!

Така че,
гипвайте си гориво на колите от там, където колата ви се чуства най добре.
Сменяйте си редовно гор. филтри!! ДА. Защото и хубавите филтри вече страдат от горивото!
Да не говорим за хартиените - те направо се разпадат- преди смяната им!!
Лека и умната!!
Пазете си касовите бележки от бензиностанциите - те може и да ви помогнат - като стане МЯУ!

п.п.мяу - беля, издънка, нещастие!

п.п.п.п. - ... и жените го казват същото!!! не само котките - то май е едно и също!
Мерси колега.
И аз съм на същото мнение като теб. Просто другите неискат да повярват и затова не им се налагам.
Да не говорим че в петролната НАФТА, има и изкуствени материяли!!!!
Да има!
До колкото разбрах едно от нещата е СИЛИКОН!!
Така се казва веществото, но какво представлява - незнам!

Така че,
гипвайте си гориво на колите от там, където колата ви се чуства най добре.
Сменяйте си редовно гор. филтри!! ДА. Защото и хубавите филтри вече страдат от горивото!
Да не говорим за хартиените - те направо се разпадат- преди смяната им!!
Лека и умната!!
Пазете си касовите бележки от бензиностанциите - те може и да ви помогнат - като стане МЯУ!

п.п.мяу - беля, издънка, нещастие!

п.п.п.п. - ... и жените го казват същото!!! не само котките - то май е едно и също!
Има една бензиностанция която се намира като се тръгне по околовръстното посока чепинци от ботевградско и се кара докато се стигне един паркинг за тирове. Там и ма бензиностанция дето продават биодизел. Не телкова актуален защото цените са 6-7стотинки по-малко за литър а е много зле на вървеж.
Има една бензиностанция която се намира като се тръгне по околовръстното посока чепинци от ботевградско и се кара докато се стигне един паркинг за тирове. Там и ма бензиностанция дето продават биодизел. Не телкова актуален защото цените са 6-7стотинки по-малко за литър а е много зле на вървеж.
"Лукойл" ще прави биодизел в Бургас :?:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1034447">http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1034447</a><!-- m -->
Pages: 1 2