Волво Клуб - България

Full Version: Допълнителни седалки за XC70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Колеги,
имам нужда от помощ. Преди няколко дена си купих XC70 и се оказа, че е влязла в България като 7 местен автомобил по документи а фабрично е само с 5 и в кат ми отказват регистрация докато не мина през комисия на технотест и ДАЙ и се изръся допълнителна торба пари. Въпроса ми е/молба/ ако някой има комплект седалки които мога да сложа в багажника и да помоля да ги приемат за 6-та и 7-ма седалка и да я регистрират като 7 местен автомобил дали ще ми ги продаде или да ми ги даде под наем за няколко дена.
Благодаря предварително на всички.
Подобни казуси съм имал достатъчно!
Не е въпрос само на седалки, трябват и колани, евентуално кори за колонките с отвори за тях, пробиване на сервизни отвори и т.н.
Направи както ти казват от КАТ, мини си процедурата в Технотест и ДАИ и си я регистрирай 4+1 !
mevdo Wrote:Подобни казуси съм имал достатъчно!
Не е въпрос само на седалки, трябват и колани, евентуално кори за колонките с отвори за тях, пробиване на сервизни отвори и т.н.
Направи както ти казват от КАТ, мини си процедурата в Технотест и ДАИ и си я регистрирай 4+1 !

Ех, изпревари ме Wink
Щях да посъветвам колегата, да провери дали само седалките липсват или и всичко останало.
Също зависи в съответния КАТ дали са запознати какво да проверяват.
----
Писах и в другата тема.
Определено говорим за измама от страна на продавача, така че да плаща той!
По принцип 6-тата и седмата седалка се намират в пода на багажника и не се демонтират, като на други марки автомобили. Единственото което се вижда като са прибрани са коланите и подлакътниците.
Сигурни ли сте, че наистина няма?
Защото в КАТ са едни диваци, които изобщо няма да ме учудят, ако седалките са си там...
Tisho Wrote:По принцип 6-тата и седмата седалка се намират в пода на багажника и не се демонтират, като на други марки автомобили. Единственото което се вижда като са прибрани са коланите и подлакътниците.
Сигурни ли сте, че наистина няма?
Защото в КАТ са едни диваци, които изобщо няма да ме учудят, ако седалките са си там...

По принцип освен коланите, за 3-1 ред нищо не се вижда. Опитното око може да забележи, че и формата на капаците на пода на багажника е различна.
[Image: Screen-Shot-2013-10-17-at-10.16.16-AM.png]
без
[Image: d08ca314edf42dce3ead7f9dabd342ce.jpg]
със
[Image: volvo14tn.jpg]

----
Ето всичко което ти трябва, ако никога не е правена трансформация
[Image: seat-300x225.jpg]
Благодаря Ви за отговорите, но по колата никога не е имало и следа от 3-ти ред седалки и ако наистина трябва да се прави такава трансформация с добавянето на колани и пробиване на пода за монтаж на седалките комай наистина ще е по лесно да си мина заверка, че е само 4+1 да ми е мирна главата. Момчето в КАТ е уж познат, но не го знам дали ще си 'затвори' очите ако само сложа 2 'хвърчащи' седалки колкото да мина през гаража им.
belloff Wrote:Благодаря Ви за отговорите, но по колата никога не е имало и следа от 3-ти ред седалки и ако наистина трябва да се прави такава трансформация с добавянето на колани и пробиване на пода за монтаж на седалките комай наистина ще е по лесно да си мина заверка, че е само 4+1 да ми е мирна главата. Момчето в КАТ е уж познат, но не го знам дали ще си 'затвори' очите ако само сложа 2 'хвърчащи' седалки колкото да мина през гаража им.

Питай го.
Баща ми в Берлинго-то (регистрирано на фирмата) имаше едни самоделни сгъваеми седалки, които се прибираха настрани.
На практика беше почти невъзможно да се седи на тях, но така си минаваше през КАТ.
Не знам обаче какви са актуалните изисквания. Май ги позатегнаха.
-------
Принципно на катаджитте би трябвало да им е все едно, ако я регистрираш на физическо лице.
Седалките отзад са необходими само за ДДС-то, което в случая не играе.
да това е нещото което смятам да направя преди да се запътя към технотест и ДАЙ с торба пари - дали няма да се съгласят и да признаят някакви седалки за достатъчно условие за регистрация. Ако не пробваш, няма как да знаеш ще се случи ли, нали така.
belloff Wrote:да това е нещото което смятам да направя преди да се запътя към технотест и ДАЙ с торба пари - дали няма да се съгласят и да признаят някакви седалки за достатъчно условие за регистрация. Ако не пробваш, няма как да знаеш ще се случи ли, нали така.

Писах ти го в другата тема, но да се повторя:

Що се отнася, до това което ти е казал джамбазина.
Да ти продаде кола, която не може да регистрираш си е ИЗМАМА в най-чист вид. Нито си длъжен да знаеш италиански, нито да познаваш техните документи да знаеш къде да гледаш.
Би трябвало той да поеме разноските по трансформацията или да намери седалките, за да мине регистрацията.
Ако откаже, на твое място, бих му стъжнил живота по всички възможни начини.
Лошото в случая за купувача е, че в договора се пише рутинно:
1. Продавача продава на купувача МПС, описано по-горе, в такова състояние, в каквото се намира в момента на продажбата, заедно с всички принадлежности към него за сумата .... и т.н.
2. Купувача купува от продавача описаното по-горе МПС при посочените условия, при посочената цена.

След като вече са положени подписи, как по-точно ще държиш отговорен продавача?! Нали купувача се е съгласил да придобие МПС по описания начин!
Ако може - супер! Само, че много се съмнявам да успее. Всеки адвокат ще му каже "Ми да си гледал!", нали...
Pages: 1 2 3