Волво Клуб - България

Full Version: Volvo XC70 - 2008г губи мощност
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте ,
имам проблеми с Volvo XC70 D5 - 2008 ,когато поддържам скорост от 180 км/ч на автопилот .... има моменти когато мощността пада постепенно до 160 км/ч без да я отнемам и след това отново набира до 180 на прав участък! Когато започне да пада ,давам газ но не ми отчита изобщо !
В растояние от 50 км .. се случи 10-12 пъти
При 120-130 км/ч не ми създава проблеми.
Подсказвайте.
Благодаря.
Решението е елементарно - Не превишавай максимално разрешената скорост! Wink
И аз ще поспамя. Едно време служебната ми октавия на темпомат не можеше да поддържа повече от 160км/ч. Колкото и да натискаш '+' чето не вдигаше скоростта. Иначе като дадеш газ си върви на пушка, ама отнемеш ли я пада до 160 и си поддържа Smile Явно някакъв вид безопасност Smile
В книжката на ХС90-ката пише буквално:
"Cruise control cannot be engaged at speeds below 30 km/h or above 200 km/h."
Хората са указали диапазон, който позволява безопасно шофиране, най-вероятно.
Колегата трябва да погледне в ръководството на 70-ката дали лимита не е различен, и от това, поради съображения за безопасност да изключва на 180 mk/h.
Отделен въпрос е шофирането с малко по-височки скорости, особено пък на нашите прекрасни пътища...
Поздрави!
180 км/ч е много бързо колега.
Мен лично ме мързи да карам с такава скорост. Вероятно е както казват колегите - има ограничение.
Друго, като съвет, избягвай използването на cruise control, защото лесно може да се разсее човек или да заспи. Аз имам принцип да не ползвам круиза когато карам семейството в колата (нищо че те заспиват обикновено. То в тази кола на всички им се доспива). Друга причина са и дивите животни в канадско, за което трябват бързи реакции. Поради същата причина и не правя преходи нощем, ако наистина не се налага.
Безопастността преди всичко ....!
Когато карам бързо подбирам пътя и винаги съм сам. Може би има ограничение ,ще проверя.
Благодаря за съветите Smile
Желая хубави моменти по Велик ден !
rsautoeood Wrote:Безопастността преди всичко ....!
Когато карам бързо подбирам пътя и винаги съм сам....
Това и аз го говорех... НО!
Веднъж жена ми попита: "Като караш сам (и не дай Боже се...), това отменя ли факта, че имаш семейство и деца?!" Wink
Няма значение дали шофираш сам или не, когато имаш отговорност, не само към себе си, а и към други хора, трябва отношението да е същото.
Ами ако изтряскаш някой насреща?!
Спирам, че темата се превърна в поучителна!
Весели празници!