Волво Клуб - България

Full Version: Повдигане
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги!
Как мога да повдигна малко задната част на 850-ката,комби е.Амортисьорите са здрави!
Правил съм го по два начина. Единият е с подлагане на дебела гума на пружините горе, откъм купето. Ако е неприложимо, пробваш с усилени пружини, продаваха ги навсякъде, когато излезе метановата мода. Консултирай се с местен механик.
Можеш да сложиш и един размер по-високи гуми. Подобряват возията.
Всяко повдигане влошава устойчивостта в завой.
задни пружини от С70 кабрио, ако си с нивомат трябва да сложиш обикновени аморт. и ще вози по-лошо, а с усилени пружини ще започне да се клати все едно са изпуснали нивоматите, а те всъщност не са

C70: Parameter: AC
Length: 430 mm
Diameter [mm]: 11,75
Outer diameter: 128 mm

с пружините на 850 за отзад е мътна и кървава има 4 или 5 варианта, но всичките правят едно и също, най-усилената е най-къса и обратното и съответно позицията на купето не се променя
По този повод чета по руските форуми, че се слагат пружини от дизел отпред, и от комби за отзад, и на мен ми стана интересно.
Но това е за повдигане на седан (бензинов), а за комбито е май мисията невъзможна, с пружини.
Няма ли някой който знае, да сподели и за седана и комбито???
ти май не четеш какво ти пиша Smile, безин, дизел, все тая(изключвам модлеите със снижено окачване), за комби и за седа пружините са еднакви, аз съм с комби и така си реших проблема, имам 3 вида пружини, едните са от седан и все тая, както и да ги комбинирам пак все тая
Аз преди десетина години смених задните пружините с усилени такива на Lesjofors, задницата се повдигна с около 5-6 сантиметра, след това смених задните амортисьори с механичен нивомат и задницата се повдигна още!!! Тази пружини които сложих ги взех с метана, който монтирах тогава, видимо бяха доста по дебели от оригиналните, но си бяха за 850!!!
ico850 Wrote:Аз преди десетина години смених задните пружините с усилени такива на Lesjofors, задницата се повдигна с около 5-6 сантиметра, след това смених задните амортисьори с механичен нивомат и задницата се повдигна още!!! Тази пружини които сложих ги взех с метана, който монтирах тогава, видимо бяха доста по дебели от оригиналните, но си бяха за 850!!!

Колега доволен ли си от повдигането, и не започна ли да вози по твърдо, да ти подскача задницата?
Благодаря.
Честно казано, не си спомням да съм имал някаква фрапираща разлика във возията, пък и както казах тогава монтирах метана - двете бутилки тежаха 105кг.!!!
Stoyanpol Wrote:
ico850 Wrote:Аз преди десетина години смених задните пружините с усилени такива на Lesjofors, задницата се повдигна с около 5-6 сантиметра, след това смених задните амортисьори с механичен нивомат и задницата се повдигна още!!! Тази пружини които сложих ги взех с метана, който монтирах тогава, видимо бяха доста по дебели от оригиналните, но си бяха за 850!!!

Колега доволен ли си от повдигането, и не започна ли да вози по твърдо, да ти подскача задницата?
Благодаря.
Благодаря.
Не че нещо,но нищо не разбрах!?
Pages: 1 2