Волво Клуб - България

Full Version: Проблем в скоростната кутия Volvo XC 90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Добър вечер колеги! От около 1 месец съм собственик на Volvo XC 90 2.4 D5 163 коня 2004 г. автоматик
След като смених маслото на двигателя и маслото на скоростната кутия и всички грешки бяха изчистени , след като вкарам колата във високи обороти ми излиза грешка "Cambio Rich Asistenzia",което означава че скоростната кутия се нуждае от сервизиране. Сложил съм масло на скоростите Mobil ATF 3309. Грешката я чистя 2-3 пъти но пак влиза в авариен режим при по сериозно каране.Моля ако някой може да даде съвет.Благодаря предварително!
pliva Wrote:
samoel4o Wrote:Добър вечер колеги! От около 1 месец съм собственик на Volvo XC 90 2.4 D5 163 коня 2004 г. автоматик
След като смених маслото на двигателя и маслото на скоростната кутия и всички грешки бяха изчистени , след като вкарам колата във високи обороти ми излиза грешка "Cambio Rich Asistenzia",което означава че скоростната кутия се нуждае от сервизиране. Сложил съм масло на скоростите Mobil ATF 3309. Грешката я чистя 2-3 пъти но пак влиза в авариен режим при по сериозно каране.Моля ако някой може да даде съвет.Благодаря предварително!
С какво я четеш?VIDA с DiCЕ е специализираната диагностика за Волво и показва доста точно къде е проблема. А и адаптация може да се направи с нея. А и съобщението не означава,че трябва да се смени маслото,а че кутията се нуждае от сервиз!
Грешката е четена с програмата Delphi
Ами при смяната на маслото се прави нулиране на един електронен брояч в ск.кутия, обикновено с ВИДА, та ако това не е направено е възможно кутията да не е разбрала , че и е сменяно маслото и затова да вади съобщението .
Проверете дали това нулиране е направено , ако не е, направете го и тогава пробвайте, след изтриване на всички записани грешки в АСК.
Благодаря колега!При първа възможност ще намеря Вида и ще напиша какво се е случило
И какво стана ?