Волво Клуб - България

Full Version: Проблем в скоростната кутия tcm-002f
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги! Днес направих диагностика на Volvo XC90 2004г. автоматик 163коня и ми излезна tcm-002f,ако някой знае какво е тва, моля да даде съвет.Според мен това е надгробният камък на скоростната кутия, но дано да греша. В другата тема която вчера писах ме бяхте посъветвали да я свържа с Vida, но така и не намерих, но с друга програма успяхме да намерим кода на грешката.,а между другото на таблото ми изписва "Cambio rich. Asistenza" и жълто триъгълниче. Понеже съм от Крумовград и от скоро съм собственик на XC90, моля някой да ме насочи към добър сервиз или ако някой се е сблъсквал с това да помогне.Благодаря предварително.
1. Сменяно ли е маслото на кутията?
2. Тресе ли при превключване?
3. На 4-та или 5-та при подаване на газ колата мудна ли е или ускорява нормално?

Всъщност грешката означава, че има проблем с lock-up. Не сработва по някаква причина.
Имах същия проблем с скоростите и се наложи да я отремонтирам
Tisho Wrote:1. Сменяно ли е маслото на кутията?
2. Тресе ли при превключване?
3. На 4-та или 5-та при подаване на газ колата мудна ли е или ускорява нормално?

Всъщност грешката означава, че има проблем с lock-up. Не сработва по някаква причина.
1.Маслото е сменено. 2.Да тресе но не при превключване а при определени обороти или предавка така и немога дая разбера но със сигурност тресе. 3.Да ускоряваси нормално но минали над 80 90 влиза в авариен режим и зацепва на 4 та.После трябва да загася мотора и запаля на ново и скоростите пак се оправят докато не вдигна 80 или 90 и пак същия филм почва а иначе така плавно превключва... Но решали да засиля над 80 и оп готово зацепила е и буквичката д на таблото изчезва и на нейно място излиза чертичка. Ако можеш да помогнеш с съвет благодаря предварително