Волво Клуб - България

Full Version: Волво ХС70 2008, D5, 185 к.с - Съвет за покупка!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте, честит Ви Трети март, по- стари и по- нови съфорумци. Не съм писал има няма десетина години, защото не съм имал проблем с моето В40. Но... му дойде времето за пенсиониране. Оглеждах външни, вътрешни сайтове, до като на края уважаван колега от форума, който имам удоволствието да познавам вече 11 години и ми е помагал много с насоки и съвети ми препоръча ето този автомобил:

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.cars.bg/offer/c2380261#comment">https://www.cars.bg/offer/c2380261#comment</a><!-- m -->

Не съм любител на дизелите, но.. живота не е камък да стои на едно място, а е река... В този ред на мисли търся насоки за подръжката на подобен автомобил. Знам, знам... сигурно съм омръзнал на някой с въпросите си във Фейсбук групата и като прегледах постовете по темата от две години назад, не съм единствения питащ. За това малко изпреварваща информация за да си спестим губене на време, нерви и усилия, че те са скъпи и невъзвръщаеми /тъй като имам база за сравнение единствено В40, а е ясно, че това бижу на външен вид от обявата не е В40, то познанията ми в неговага сфера са единствено и само визуални/ :

1. Разхода на гориво не ме вълнува ни най- малко!
2. Вид амортисьори- газови, маслени, с електронно регулиране... гледах едни цени в autopower - не са нещо крайно /винаги съм мислел, че термина "скъпо" е силно субективно възприятие/, все пак не се сменят на 6 месеца или година.
3. Слаби места от сорта на - как се представя предницата с всичките и важни части, как е задницата - неща, които предвид нашите пътища е по- вероятно да дефектират и да се налагат изненадващи ремонти /съжалявам, олд скул съм и не обичам изненади - хубави или лоши/
4. Смяната на халдексово масло /до колкото изчетох из форума, този модел и година би трябвало да са с 4-то поколение халдекс, което на мен не ми говори нищо към днешна дата така или иначе/ - ако има помпи, филтри и други по- важни за нормалната работа на системата части - ориентировъчна цена и възможно най- удачни консумативи. В тази кола возя детето си, така че парите не са от значение!
5. Тъй като в обявата има изброени няколко екстри ме интересува дали това са базовите или просто публикувалия обявата е възможно да е пропуснал нещо /малко вероятно, знам, мога да му се обадя на посочения телефон и ще го направя, но търся и допълнително мнение, за да имам база за сравнение преди разговора с продавача/


При условие, че стигнем до взаимно изгодно разбирателство с продавача, мисля да сменя всички ремъци, ролки и масла, накладки независимо в какво състояния са или ще са към датата на възможното купуване /тук също бих бил благодарен за ориентировъчна цена и възможно най- добри марки консумативи/. Друг аспект от размислите ми по гореспоменатата кола е възможността за инсталиране на печка /мокра/. Вебасто, до колкото разбрах са удачни варианти - дали ще е нова или намера в ebay - ще видя, по- важното е да имам кола, в която да я сложа. Ако някой има или е монтирал подобен уред в ХС70 от тази година - ще бъда отново благодарен за насоки /преди две години исках да слагам на В40, 1998- ма и ме отказаха поради практическа липса на място, за този модел гледах в youtube, че има варант да се монтира в преден ляв калник, по някактв начин, макар че ако има и друго достатъчно и удобно място, важното е да я има печката/.

В заключение благодаря на всеки, изчел вероятно дългото ми обръщение и на всеки, който е склонен да ми окаже нужната практическа и теоретическа помощ!
Здравей, колега, наскоро сменях на моята кола ремъци, ролки и водна помпа с такива на SKF - излезнаха ми 520 лева всичко. Прегледай вихровите клапи - като застанеш пред двигателя, махнете кората и в ляво ще видиш да излиза от мотора едно малко лостче, виж да не е омаслено около него. Самите клапи струват около 260 лв в Мото Пфое. Определено като екстри не са всичките - нямаш например ел. седалки, не виждам парктроник, но екстри кола не карат, по-важно е състоянието. Окачването мисля, че е много здраво, чувал съм от механик в Мото Пфое, че това е окачването на ХС90, а то е 350 кг по-тежко и при седемдесетките издържа много повече. Що се отнася до печка - провери дали има монтирана фабрична - аз имам и определено си е глезня с нея. Успех при покупката и поздрави.
STEW Wrote:Здравей, колега, наскоро сменях на моята кола ремъци, ролки и водна помпа с такива на SKF - излезнаха ми 520 лева всичко. Прегледай вихровите клапи - като застанеш пред двигателя, махнете кората и в ляво ще видиш да излиза от мотора едно малко лостче, виж да не е омаслено около него. Самите клапи струват около 260 лв в Мото Пфое. Определено като екстри не са всичките - нямаш например ел. седалки, не виждам парктроник, но екстри кола не карат, по-важно е състоянието. Окачването мисля, че е много здраво, чувал съм от механик в Мото Пфое, че това е окачването на ХС90, а то е 350 кг по-тежко и при седемдесетките издържа много повече. Що се отнася до печка - провери дали има монтирана фабрична - аз имам и определено си е глезня с нея. Успех при покупката и поздрави.


Благодаря за информацията! Липсата на ел. седалки не ми е мъка. Щях да се радвам ако са нагреваеми, но не виждам добре /даже и с очилата за четене/ и не съм сигурен дали има бутон за нагреваеми седалки на таблото, поне от снимките не мога да го видя! А можеш ли да ми кажеш какъв размер са гумите, че съм педант на тази тема!
Днес се чух със собственика на колата. От разговора разбрах, че колата няма парктроник, подгрев на седялките и евентуално няма и печка /за печката забравих да попитам, но собственика бе достатъчно откровен да каже, че колата разполага само с описаните в обявата екстри/. От тук следва въпроса ми към настоящите собственици на ХС70 Д5 - препоръка за марка парктроник - за предпочитане с 8 сензора. Гледах в интернет няколко модела с вграден дисплей в огледало за обратно виждане. Слагало се върху съществуващото вече огледало с помоща на щипки. Удачен вариант ли е, при условие, че някой от вас има подобн, монтирано устройство в колата? За печката ясно, ще трябва да добавям и това, но не е болка. При условие, че няма подгрев на седялките, печката е по- културен вариант с по- голяма полза за колата и мен като цяло. За сметка на това, колата има HDC - работещо по думите на собсвеника, тракшън и т.н. Така като гледам, въпросите ми стоят без отговор, но... благодаря на всеки, който има с какво да ми помогне като знания и опит!
Здравей,
моят съвет е за начало да се потърси автомобил с автоматична ск. кутия, а от там нататък повечето екстри ще си дойдат на място. Лично аз не бих карал такъв автомобил с ръчни скорости.
Rikulau Wrote:Здравей,
моят съвет е за начало да се потърси автомобил с автоматична ск. кутия, а от там нататък повечето екстри ще си дойдат на място. Лично аз не бих карал такъв автомобил с ръчни скорости.

Благодаря, но не съм любител на АСК.
Orlin Zlatev Wrote:
Rikulau Wrote:Здравей,
моят съвет е за начало да се потърси автомобил с автоматична ск. кутия, а от там нататък повечето екстри ще си дойдат на място. Лично аз не бих карал такъв автомобил с ръчни скорости.

Благодаря, но не съм любител на АСК.
Аз пък бих карал предимно с ръчна - предпочитам да рискувам с 1500 лева за съединител и маховик, отколкото с 4000 за неподдържана кутия. За съжаление за размера на гумите не мога да бъда от полза, защото не карам такъв модел /дай боже в скоро време да имам такава/. Дали има или няма печка - помоли колега с ВИДА да влезе в компютъра, там ще си изпише дали има. Аз имам на моята, но юнаците в Мото Пфое искаха около 600 лева да я отключат софтуерно и да топли. За това сега като запали, шашка катаджиите с пушек Big Grin отпред и загрява антифриза по-бързо.
STEW Wrote:
Orlin Zlatev Wrote:
Rikulau Wrote:Здравей,
моят съвет е за начало да се потърси автомобил с автоматична ск. кутия, а от там нататък повечето екстри ще си дойдат на място. Лично аз не бих карал такъв автомобил с ръчни скорости.

Благодаря, но не съм любител на АСК.
Аз пък бих карал предимно с ръчна - предпочитам да рискувам с 1500 лева за съединител и маховик, отколкото с 4000 за неподдържана кутия. За съжаление за размера на гумите не мога да бъда от полза, защото не карам такъв модел /дай боже в скоро време да имам такава/. Дали има или няма печка - помоли колега с ВИДА да влезе в компютъра, там ще си изпише дали има. Аз имам на моята, но юнаците в Мото Пфое искаха около 600 лева да я отключат софтуерно и да топли. За това сега като запали, шашка катаджиите с пушек Big Grin отпред и загрява антифриза по-бързо.

600 лева в МП, дай Боже да има, ако има ще ги дам. С малко дете съм, не мога да си позволя да го държа на студено в колата, преди да го заведа в детската градина. Вероятно някой би казал, че едно време /моето време за детска градина - 79-та година/ в Москвича ни имаше печка сякаш, но... сега не е 1979- та.
Избора на СК е субективен. Аз съм фен на автомата.
За печката - 600 лв е да ти отключат софтуера на вече съществуваща печка!
Иначе за нова и 1000 може да идат.
За парктроника - мислиш ли че ти е необходим дисплей? И ако отговора е "да", сложи го в ляво на таблото, до прозореца...
Има и с визуална сигнализация - зелени и червени диоди, пак се вижда добре.
Аз не бих допълнителен дисплей, лично мнение. Също и 8 датчика. 4 за мен са напълно достатъчни...
Spurs Wrote:Избора на СК е субективен. Аз съм фен на автомата.
За печката - 600 лв е да ти отключат софтуера на вече съществуваща печка!
Иначе за нова и 1000 може да идат.
За парктроника - мислиш ли че ти е необходим дисплей? И ако отговора е "да", сложи го в ляво на таблото, до прозореца...
Има и с визуална сигнализация - зелени и червени диоди, пак се вижда добре.
Аз не бих допълнителен дисплей, лично мнение. Също и 8 датчика. 4 за мен са напълно достатъчни...


Да, разбрах от първия път, че 600 лева стува отключването на софтуеъра за евентуално съществуваща печка. За нова, при условие, че няма налична в това ХС70... ще мисля като отида да го гледам на място. А за парктроника... твърдо не съм привърженик в моя кола да има висящи дрънкулки, глезотийки, навити с вдии стойки, даже и с вакумчета на стъклата. Никак не ми се иска да слагам с щипки и допълнително китайско огледало върху заводското за задно виждане - просто питах за опции. За себе си съм 95% сигурен, че ще си взема парктроник и ще си остане само със звукова сигнализация. Благодаря за разясненията! Smile
Pages: 1 2 3