Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с отключването (стартер) на V70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте.
Знам, че и други хора с "Волво" са имали подобен проблем и се надявам някой да ми даде информация за подходящ ключар или сервиз, където проблемът е бил отстранен, срокове за отстраняване и цени. Става въпрос за следното:
Без да е заключен воланът, ключът не може да завърти. След около 10-15 минути опити за завъртане, а и без такива, просто като мине време, ключът успява да превърти (в някои случаи с известна трудност, в други - все едно никога не е имало такъв проблем). Преди почти година ходих на ключар, като тогава мислех, че проблемът е със заключването на волана. Според ключаря механизмът за заключване е имал дефект (износване) и го подмени с друг, на старо. Не мога да кажа дали и тогава проблемът не е бил свързан със заключването на волана, тогава ми се струваше, че воланът е заключен, когато ставаше това, но сега е факт, че го прави, без да е заключен, включително ключът превърта, без да се върти едновременно воланът като при отключване на заключен волан.
Предварително благодаря!