Волво Клуб - България

Full Version: Летни гуми за ХС90, премиум клас
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравейте,

Очертава се скоро да се прехвърля в този раздел на форума. След около двугодишно търсене, и с малко компромиси в първоначалните ми критерии, намерих желания 'жиБ.
От около 20 години и зиме, и лете карам с гуми Мишлен (винаги са били №1 в класациите за годината, в която съм ги купувал), но след като изчетох една камара тестове ми се струва, че май или не са това, което бяха, или при джиповете ситуацията е друга. Та, в момента се колебая между Мишлен, Континентал и Гуудиър, а ако се доверя на евроетикетите - евентуално и Дънлоп. Става дума за размер 255/50 R19. Като цени няма особена разлика, но за Гуудиър и Дънлоп бих могъл да ползвам лека отстъпка.
По важност бих подредил критериите за избор на гума: спиране на мокра настилка, аквапланинг, спиране на суха настилка, шум, износване и на последно място: икономия на гориво.
Връщайки се към изчетените тестове, в зависимост от източника, първо място е заето предимно от Континентал, следван от Гуудиър и Мишлен само в една статия, но там ставаше дума за лек автомобил.
Ще се радвам да чуя мненията ви.
YoYo Wrote:Здравейте,

Очертава се скоро да се прехвърля в този раздел на форума. След около двугодишно търсене, и с малко компромиси в първоначалните ми критерии, намерих желания 'жиБ.
От около 20 години и зиме, и лете карам с гуми Мишлен (винаги са били №1 в класациите за годината, в която съм ги купувал), но след като изчетох една камара тестове ми се струва, че май или не са това, което бяха, или при джиповете ситуацията е друга. Та, в момента се колебая между Мишлен, Континентал и Гуудиър, а ако се доверя на евроетикетите - евентуално и Дънлоп. Става дума за размер 255/50 R19. Като цени няма особена разлика, но за Гуудиър и Дънлоп бих могъл да ползвам лека отстъпка.
По важност бих подредил критериите за избор на гума: спиране на мокра настилка, аквапланинг, спиране на суха настилка, шум, износване и на последно място: икономия на гориво.
Връщайки се към изчетените тестове, в зависимост от източника, първо място е заето предимно от Континентал, следван от Гуудиър и Мишлен само в една статия, но там ставаше дума за лек автомобил.
Ще се радвам да чуя мненията ви.

И аз карах с Мишлен(S80-то) докато един ден на гладък и сух асвалт едва удържах колата да не отиде в канавката, но Мишлена замина на боклука още на следващия ден...
От тогава не им се връзвам на "премиум марките гуми".
В момента XC-то е с Nexen, като не се наблюдават никакви странични ефекти от това. Smile Даже напротив - много добра гума.

Прави ми впечатление, че XC90-то износва гумите доста по бързо от колкото S80-то, но предвид големината и теглото на колата ми се вижда нормално. Въпросните нексен-и в момента им е трето лято и като гледам ще е последно.
Взех си Nokian Line SUV. Препоръчаха ми ги горещо. Доволен съм
+1 за Nokian Line Suv. Започнаха втори сезон и невероятното представяне на мокра настилка не се променя изобщо !!!
Continental Extreme Contact DWS не са лоши. Карам с тях вече 4ри години и единственото което мога да кажа е че се държат добре. Не са супер, но според мен за нормално и малко повече от нормалното каране са си наистина добри.
Зимните са Gislaved NordFrost 100. Оригиналните комплекти зимни гуми на Волво с джантите. Те също са добри. Да, не са супер и те, но тази зима из планините и каране с внимание не съм имал проблем. Единия комплект е за смяна вече. Изкара 2 години с мен и 3 с предишния собственик. Така че държат около 40 000км. Пак казвам, нормално каране.
Сега искам да ги сменя с Gislaved NordFrost 200 защото са правени в Русия, ако ги намеря.

Интересна гума се оказа Hercules Terra Trac на второто 2,5 Т5 ХС90. Взех го със тях - чисто нови. Правени в Китай и уж са всесезонни, но само съм ги карал на сухо и дъжд. Държат се много добре.

Само една забележка: Тука ползвам всезонни гуми като летни. Причината е че дори и лятото в планинските части пада сняг. Например миналата година, като обикаляхме из разните му паркове имаше температури по обед 6 градуса, а сутрин -1. Нормално беше като се събудим и излезем навън да е 4-5 градуса. Затова не ползвам летни гуми и нищо не мога да кажа за тях. Да не казвам че в проходите понякога може да падне доста сняг началото на Юни. Особености на релефа.
Поздрави
Continental...! Това е гумата...
Всичко каквото мога да "обуя" от наличните ни коли е с Continental...
Тази година карам последно лято с Hankook Ventus, и догодина Continental и на XC90-ката...
PremiumContact на Continental е адски мазната гума (в добрия смисъл). +1
В момента с Nexen също е достатъчно добре за нуждите ми, но с едно на ум...
Карал съм:
Continental Conti Sport Contact 5 - супер!
Continental Conti Premium Cotact 5 - супер!
Continental Winter Contact TS860 - супер!

Определено мога да кажа, че държат по-добре от MIchelin Energy... В завой...., и на дъжд, и на сухо.
Мой много добър приятел кара с Nexen, и е много доволен! Така, че и за по-малко пари може да се карат добри гуми!

Друга много добра гума, която съм карал е Bridgestone Turanza - яко закантва в завои!

Това, което гледам като избирам гуми (освен тестовете в специализирани сайтове и медии) е поведение на мокро - задължително за мен е да е клас "А"!
Разхода на гориво не ме интересува толкова, важното е гумата да е стабилна на дъжд...
Благодаря за отговорите! Ще го мисля още няколко дни.
Забравих да спомена, че навъртам малко километри - 15, най-много 20 хиляди на година. Нямам мераци за екстремно шофиране и дори за елементарен оф-роуд.
Spurs, извинявай, но не можеш да сравняваш горния клас на Континентал с ниския на Мишлен, което е енерджи. На 80-катa съм (бях) с Primacy 3 и мога да кажа, че стои залепена за пътя. Ако не бяха изпаднали в класациите, сигурно нямаше и да се замислям, съответно да пускам темата.
Che4ef, с извинение за невежеството, но не ги бях чувал тези гуми.
Започвам да обмислям и Nexen и Nokian. Още веднъж благодаря на всички ви!
Какво значи горния клас на Continental?
Кой Continental e среден или нисък клас?!
Съответно Michelin...
Дай малко повече инфо, моля!

ПП. Този сайт <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-15-inch-Summer-Tyre-Test.htm">http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm</a><!-- m --> ги дава на едно място - Premium Contact 5 и Energy Saver като характеристики и ги сравнява...
Нещо не разбирам, защо аз не бива да ги сравнявам... :roll:
Pages: 1 2 3 4