Волво Клуб - България

Full Version: Volvo V50 съвет
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
От няколко дни съм собственик на Volvo V50 1.6D. Тъй като до сега съм карал само бензинови автомобили и поддръжката на дизел ми е нова материя искам да попитам за съвет относно поддръжката на DPF-a. Разбрах, че многото градско каране не е добре и трябва да се изкарва да се покара извън града за да регенерира DPF-a. Въпроса ми е относно адитив-а, който се използва за тази цел. Има ли вариант да се види нивото или да си карам докато светне лампата? Както и на колко километра горе долу се долива въпросната течност?
Благодаря предварително!
Всичко е много относително. Карай си колата и колкото по-малко я човъркаш и мислиш излишно толкова по-добре. Big Grin
andrew83 Wrote:Здравейте колеги,
От няколко дни съм собственик на Volvo V50 1.6D. Тъй като до сега съм карал само бензинови автомобили и поддръжката на дизел ми е нова материя искам да попитам за съвет относно поддръжката на DPF-a. Разбрах, че многото градско каране не е добре и трябва да се изкарва да се покара извън града за да регенерира DPF-a. Въпроса ми е относно адитив-а, който се използва за тази цел. Има ли вариант да се види нивото или да си карам докато светне лампата? Както и на колко километра горе долу се долива въпросната течност?
Благодаря предварително!
Ще ти излезе съобщение.Да,хубаво е да се поддържат 2000-2200 оборота за 15-20 минути от време на време. Течността е за около 30 000 км по ръководството,но зависи къде и колко шофираш.
Благодаря за отговорите. От няколко дена колата влиза в авариен режим през няколко запалвания и само при запалване. След рестарт на мотора си тръгва нормално и си върви като пушка. Единствената грешка която показва е за подгревни свещи. Утре ще ги сменя и направо ще умра от смях ако за такова нещо шведите са решили да ти вкарат колата в авариен режим.
За да не отварям нова тема за същия въпрос,как точно става тази DPF регенерация? Т.е. за 15-20 мин.да не пада под 2000 оборота. Разбира ли се по нещо че е направил режим на дегенерация? Какво е форсирана регенерация,има ли смисъл да се направи форсирана регенерация и как?