Волво Клуб - България

Full Version: Говорител в шофьорската врата - ту работи, ту не...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги, имам проблем с говорителя на шофьорската врата: ако стереото е увеличено на около 25% говорителя от ляво не работи, ако увелича до към 45% говортителя "се отпушва" и звука в колата става СТЕРЕО докато е усилен толкова или повече. Ако отново намаля до към 30% пак само той изчезва и почвам чувам само този от дясно и централния. Настройките на Balance и Fader са по средата. Дали проблема е в говорителя или в хлабави букси към него...споделете дали да разглобявам кората, да меря съпротивления и да проверявам за хлабави или корозирали връзки или да ходя на електричар и той да гледа и мери. Поздрави и благодаря предварително...
Мисля че каквото и да правиш без разглобяване няма да минеш. Най вероятно връзките с мембраната са слаби.
явно след морето ще се ходи на ел. доктор да я преслуша...
Аз мисля, че съм чел за детска болест с този говорител, няколко колеги са се оплаквали, потърси в търсачкат.
ivobivo Wrote:Колеги, имам проблем с говорителя на шофьорската врата: ако стереото е увеличено на около 25% говорителя от ляво не работи, ако увелича до към 45% говортителя "се отпушва" и звука в колата става СТЕРЕО докато е усилен толкова или повече. Ако отново намаля до към 30% пак само той изчезва и почвам чувам само този от дясно и централния. Настройките на Balance и Fader са по средата. Дали проблема е в говорителя или в хлабави букси към него...споделете дали да разглобявам кората, да меря съпротивления и да проверявам за хлабави или корозирали връзки или да ходя на електричар и той да гледа и мери. Поздрави и благодаря предварително...

Високоговорител, Скъсана мека връзка между мембраната и клемите. Ремонтира се, но по практичното е смяна с нови високоговорители.
Мерси за съветите колеги...май ще сваля кората за да видя какъв е говорителя и ако няма нищо видимо като проблем ще поръчам "нов" second hand от eBay