Волво Клуб - България

Full Version: Устройството на VolvoTech - CFE и мнения зя него
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Имаше колеги с ХС90-ки, които програмираха фаровете за мъгла на дневни. И не съм чул да имат проблеми. Dodo 155 го беше направил, ама отдавна не е писал тук, продаде си колата.
Spurs Wrote:Имаше колеги с ХС90-ки, които програмираха фаровете за мъгла на дневни. И не съм чул да имат проблеми. Dodo 155 го беше направил, ама отдавна не е писал тук, продаде си колата.
Мерси, това ми трябваше. Ще пробвам, пък да видим дали ще има проблеми. Принципно ако не е програмирано, би трябвало фаровете за мъгла да могат да се активират единствено на позиция II, нали? Т. Е. мога да изляза с обяснението, че това е решението на марката за по-стари автомобили без отделно предвидени дневни.
Всъщност, не казвам дали е разрешено или не по закон, и не искам да подвеждам никой! Щото фаровете за мъгла, са фарове за мъгла...
Просто споделям какво съм видял. Дори съм карал колата на Dodo...
ПП. Имам телефона на Влади (Dodo), мога да го питам, евентуално ако ми разреши да го дам на този, който има интерес...
По повод "дневните" светлини при мен дори и при положение 0 на ключа за фаровете ми светеше ксенона на късите, та взех че го изключих с VIDA-та и електричар ми монтира модул CarDRL5 за автоматично палене на дългите с 30% интензитет - сега ми светят само H7 крушките и си пестя ксенона Big Grin
Spurs Wrote:Имаше колеги с ХС90-ки, които програмираха фаровете за мъгла на дневни. И не съм чул да имат проблеми. Dodo 155 го беше направил, ама отдавна не е писал тук, продаде си колата.

Имал съм всички версии на CFE от 2011 година насам (без олекотените евтини варианти де). Перфектно устройство е. От една година съм с CFE Plus, не се шашкайте, и за моето MY2012 софтуера още не беше готов, като го купих, чаках го 1 месец.

А за фаровете за мъгла - не са фарове за мъгла, а оригинални DRL на Волво, които си купихме с Влади от полски дилър (два пъти по-евтини, отколкото във Фото Мое). И не се програмират от CFE, а се "налива" софтуер във Фото Мое (150 лева май беше) и се палят автоматично при стартиране на двигателя (и угасват при габарити/къси).

Снимки на предишното ми ХС90 и на актуалното - и в двата случая допълнително са монтирани оригинални DRL на Волво.
Carburettor Wrote:А за фаровете за мъгла - не са фарове за мъгла, а оригинални DRL на Волво, които си купихме с Влади от полски дилър (два пъти по-евтини, отколкото във Фото Мое). И не се програмират от CFE, а се "налива" софтуер във Фото Мое (150 лева май беше) и се палят автоматично при стартиране на двигателя (и угасват при габарити/къси).

Снимки на предишното ми ХС90 и на актуалното - и в двата случая допълнително са монтирани оригинални DRL на Волво.
Значи това било... Не съм питал Влади, или и да сме коментирали, не помня... :roll:
Обаче, след като това са DRL, и са сменени, стават ли и за мъгла или не?
Щото ако не могат да се ползват в мъгла, лично аз не бих ги спожил... Wink
Фаровете за мъгла се демонтират и на тяхно място се слагат тия DRL, които са с абсолютно същата форма. Никога не са ми липсвали фаровете за мъгла, конкретно при ХС90 от тях няма почти никаква полза, ако колата е с адаптивния завиващ биксенон. Всъщност никога не съм ги включвал, светлината им е хомеопатична.
Carburettor Wrote:.....светлината им е хомеопатична.
Интересно определение, бихте ли го дефинирали на по-разбираемо, техническо ниво? Smile
pamporov Wrote:
Carburettor Wrote:.....светлината им е хомеопатична.
Интересно определение, бихте ли го дефинирали на по-разбираемо, техническо ниво? Smile

А с един виц не може ли? :lol:

Босът към бармана:
- Тази вечер ще приготвяш специален коктейл!
- Да, шефе.
- 50 грама водка ги смесваш с 150 литра вода...
- От психиатрията ли ще идват?
- Не, за Коледното парти на хомеопатите.
Аз до сега не съм карал кола чиито фарове за мъгла да са вършили наистина някаква смислена работа по време на мъгла. Нито пък съм усетил ефект от адаптивните фарове де. Ама нека ги има де.. :lol:


Опитвали ли сте се даси настроите повече или по-малко мигания на мигачите при даден "къс" мигач? Сток мойта цъка три пъти. Исках да го направя на 4.. само че работи само левият. Десният си мига 3 пъти. Иво ми показа текста цитиран по-долу от сайта им, но въпреки това пак десният не сработва. При вас как е ако сте го пробвали?



In case the comfort indicator lights (as set in the CFE Updater tool) do not work directly after the CFE has initialized, you'll need to use the indicators (left- and right side) a few times with normal operation.

Normal use = full left (fixed so it sticks to the left) and let it blink for 5 times, fill right (fixed so it sticks to the right) and let it blink for 5 times.

Repeat the above 3 times.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21