Волво Клуб - България

Full Version: Устройството на VolvoTech - CFE и мнения зя него
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
И като стана дума за разни допълнителни джаджи за ХС90, вече имам и това. Само че не съм го подкарал още, не съм взел СИМ-карта, иначе е монтирано в колата. И приложението вече съм качил на смартфона.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autopluginstore.com/en/volvo/v1r/autoplugin_therminal_2016.html">http://www.autopluginstore.com/en/volvo ... _2016.html</a><!-- m -->
iago Wrote:Аз до сега не съм карал кола чиито фарове за мъгла да са вършили наистина някаква смислена работа по време на мъгла. Нито пък съм усетил ефект от адаптивните фарове де. Ама нека ги има де.. :lol:

Опитвали ли сте се даси настроите повече или по-малко мигания на мигачите при даден "къс" мигач? Сток мойта цъка три пъти. Исках да го направя на 4.. само че работи само левият. Десният си мига 3 пъти. Иво ми показа текста цитиран по-долу от сайта им, но въпреки това пак десният не сработва. При вас как е ако сте го пробвали?

In case the comfort indicator lights (as set in the CFE Updater tool) do not work directly after the CFE has initialized, you'll need to use the indicators (left- and right side) a few times with normal operation.

Normal use = full left (fixed so it sticks to the left) and let it blink for 5 times, fill right (fixed so it sticks to the right) and let it blink for 5 times.
Repeat the above 3 times.
"Ideal for overtaking on the highway." Може заради това да има разлика.
Моят източник е manual-EN-user-CFE-Functions-9.20
И при мен след 3х5 мигания за инициализация "удълженото" мигане работи само в лява посока, а на дясно нъц... На ляво работи дори на място, така че не ни трябва highway скорост... ще им пиша на VolvoTech
имам отговор и малко ме нахокаха, че съм сложил v2.188 която явно е правена специално за iago :roll:

Who said that firmware is not damaging your car?

NEVER EVER use firmware which is not available online and was NOT directly sent by email to you…

Test with latest firmware to start with, eventually beta online is okay to use.

Blinkers ; read instructions carefully (init blinkers first)
- това ще го пробваме в Събота с v2.160...iago ти сигурно ще можеш още утре да го пробваш Wink

Mute : generally used for cars who do not mute on parking sensors… (aftermarket), yours already does… - с това не съм съгласен, т.к. моето стерео не се Mute-ва автоматично при включване на R
Пфф... изобщо не е писана за мен. И знам, че е така, защото точно 3 минути след като им писах първият мейл ми върнаха отговор с "Attached latest beta". За достоверност току що проверих time stamp-a. Аз им писах в 3:18, те са ми върнали в 3:21. Да не се пра'ят на интересни. Плюс това blinkers са init. Иначе нямаше да работи дори левият. От неделя насам флашвах ЦФЕ-то сигурно 20тина пъти и не ми се занимава да качвам пак 2.160 и да тествам с нея дали ще има разлика.

А бе пичове се, ама са малко "дръпнати". И не мога да разбера английският ли им куца малко, защото ми направи впечатление, че леко отговарят по инерция, а не вникват в детайлите на това което им се обяснява.

Иначе аз вече свикнах с устройството и всъщност си е голям кеф.
Относно мигачите- имате ли вградена такава функция? Т.е.в момента искате да увеличите мигането от три на четири пъти? Ако е така, трябва да изключите вградената с Вида. Иначе ще се получават такива аномалии.
За "специалните" версии- правят ги за определени модели, при които някои от функциите не работят коректно. След като се изтестват ги наливат в официалните издания. По тази причина при единия работи, а при дугия- не. Smile
Аз имам, да. А Иво няма. Но и при двамата работи само левият. А тая Вида.. трябва да си я поръчам най-накрая, че се измъчвам с тва Делфи. :lol: :lol:
iago Wrote:Добрееее, взех си и аз CFE-то, Ивака е боК!

Оказа се, че си написах коментара неподготвен. Това за огледалата го има така както си го представях.. опции бол.

@Тишка, пак за огледалата, това няма ли да ти свърши работа?

[ATTACHMENT NOT FOUND]


Това не е проблем, защото все пак крайния ефект да прибере огледалата е налице. Но е малко смешно още не си затворил колата и то си прибира огледалата. Smile
Отварянето за съм го настроил да ги отваря след като пъхна ключа в контакта. Това работи.
rudizl Wrote:Колеги, ето и моите коментари по Тишовите забележки:

2. Проблемът според тях е бъг във вградения телефон на колата, препоръчаха ми ако не го използвам да го изключа. Уви, ползвам го...
3. При мен мисля работи коректно.
6. Да, това е така. Но аз по- скоро си го представям като опция за включване на къси при влизане да речем в тунел? Иначе ако им подадем като желание, биха могли и да го имплементират. В тази връзка- ОК ли е да се кара на фарове за мъгла вместо с отделни дневни?
7. Относно езика и превода на БГ- говорих с тях преди време, опитват се да го кирилизират, защото имали подобни запитвания и от руснаците. На този етап неуспешно.

За останалите неща от точките на Тишо нямам впечатления.

По списъка:

2. Да ама не. Smile И при изключен телефон пак информацията изчезва при натискане на който и да е бутон от тези за аудиото по волана.

3. В смисъл?

6. Не не е, но ако се намерят от фабричните DRL на Volvo, монтират се на мястото на фаровете за мъгла.

7. Каква им е драмата? Знаковия генератор на дисплея потдържа Кирилица. Мога да помогна, да им направя таблица със съобщенията в hex формат според номерацията на символите по ASCII , стига да дадат оригинала на английски.
И нещо прясно от сутринта.
Влизам в колата -5 градуса. Студ, даже и на кварталния кот му настръхнала зимната козина от студ.
Паля и... OMG! Температурата на маслото на кутията 255 градуса. :mrgreen: Confusedhock: Още един градус повече и щеше да е 0. :lol:
Тръгвам и след малко гледам как маслото от 255 градуса стана на 2-3, 10 градуса и започна да си загрява както си трябва.
Явно има някаква драма с отчитането на отрицателните температури. Някой е омотал signed с unsigned или просто компютъра на кутията връща безумни стойности когато температурата е отрицателна.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21