Волво Клуб - България

Full Version: Устройството на VolvoTech - CFE и мнения зя него
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
dodomatev Wrote:А на някой показва ли му изобщо температура маслото на двигателя,защото при мем излизат само 3 чертички.Иначе другите стойноста си ми ги показва Smile Двигателя ми е D5-163кс.

Показва всичко, и на 185 к.с., и на актуалното ми 200 к.с. (MY2012)
Нямаш датчик на t на маслото. Оказа се, че на по-ранните модели е така.
И при мен тази сутрин изгря 255 на скоростната кутия, след малко се оправи. Миналата зима, при доста по-ниски температури не съм го виждал това. Може да е от версията на фърма.
Круиз контрола при старт го имам, бях го вкл. преди време, но не видях смисъл и след едно нулиране на ЦФЕ го оставих изключен.
Тишо, това за телефона и изчезващите символи ми го казаха те, не съм пробвал да го спирам, защото го използвам постоянно.
За превода можеш да им предложиш и ти, аз вече го бях направил, но отговорът беше, че го борят.
За DRL не виждам разлика дали ще ми светят халогените само, или ще сменя въпросните халогени с оригинален drl от Волво. Не виждам вариант, в който полицаите могат да направят разлика. Или?
Забравих да спомена огледалата. И аз съм направил да се разпъват при вкарване на ключа, а да се сгъват при заключване, единично натискане на бутона lock. Иван май беше писал някъде из фейсбуците, че е кофти през зимата кати замръзнат с това сгъване и разгъване... Настроил съм втория режим на цфе като зимен. Та в момента не се движат.
rudizl Wrote:Забравих да спомена огледалата. И аз съм направил да се разпъват при вкарване на ключа, а да се сгъват при заключване, единично натискане на бутона lock. Иван май беше писал някъде из фейсбуците, че е кофти през зимата кати замръзнат с това сгъване и разгъване... Настроил съм втория режим на цфе като зимен. Та в момента не се движат.

Да, бях писал за огледалата. На предишното ми ХС90 (MY2006) ги бях нагласил да се сгъват на втори Lock - заради зимата основно, за да не се мъчат, когато са замръзнали. И работеше коректно.

На сегашното ми ХС90 (MY2012) обаче пак съм отметнал да ги сгъва на второто натискане на Lock, обаче ги сгъва винаги, още на първото Lock. Всъщност това е единствената функция, която не работи 100% нормално при мен. Затова зимата просто не го заключвам, и без това тия ХС90-ки никой не ги поглежда :lol:

Те знаят за този бъг, писах им миналата есен, когато получих първото CFE Plus, реално те писаха софтуера за MY2012 заради мене, защото бях единственият с толкова ново ХС90, който поръчва Plus. Може и да са го оправили, не знам, не съм го ъпгрейдвал от декември миналата година. А и Ники Добрев ми завря CFE-то вътре в таблото, за да е свободно OBD-то. В оня страничния панел с бушоните най-отляво на таблото.

Круиз-контрола не съм го пробвал още, но това с навигацията е много готино, не трябва всеки път да потвърждаваш с ОК, за да изчезне предупреждението. Директно си отваря картата.
Всъщност проблема с огледалата е в разгъването. След първият снежен ден усетих проблема със замръзването. Отварят се, но седят все едно са на лагер и се мандахерцат с ръка. Затворих ги, почистих стойката и ги отворих пак, нямаше проблем. Но да... не е гот да ги видиш как седят като счупени :lol:

Относно въпроса с минусовите температури.. одеве ми показа t на кутията -1. Явно само по себе си няма проблем с отрицателните стойности. Тишка, ти си изтеглил няква доста къса клечка де'а.

И относно cruise control-a. Аз изобщо нямам такова нещо в CFE app-a. Някой с CFEplus може ли да направи скрийншот да видя къде седи тая опция. :roll:
iago Wrote:Всъщност проблема с огледалата е в разгъването. След първият снежен ден усетих проблема със замръзването. Отварят се, но седят все едно са на лагер и се мандахерцат с ръка. Затворих ги, почистих стойката и ги отворих пак, нямаше проблем. Но да... не е гот да ги видиш как седят като счупени :lol:

Относно въпроса с минусовите температури.. одеве ми показа t на кутията -1. Явно само по себе си няма проблем с отрицателните стойности. Тишка, ти си изтеглил няква доста къса клечка де'а.

И относно cruise control-a. Аз изобщо нямам такова нещо в CFE app-a. Някой с CFEplus може ли да направи скрийншот да видя къде седи тая опция. :roll:

Извинявам се за забавянето, но голям мързел ме беше съборил тези дни...
Хмм... аз изобщо нямам такава опция. То и в сайта им пише, че след MY 2005 това не се поддържа де. Явно има защо. Странното е че обикновената версия го поддържа. Утре ще закача ЦФЕ-то на компа да проверя пак и ако го няма ще ги питам могат ли да го активират.

Благодаря за снимката! Smile
Пичове, някой знае ли какво значат всичките съкращения? Любопитно ми е, ама не ми се пускат едно по едно за да ги тествам, че ще трябва да откача и закача CFE-то 100 пъти.

[attachment=52040]

Аз си го представям така:

OT - oil temp, ама на кое?
BP - boost pressure
G - gear
CT - coolant temp или пък cabin
HT - може би на Халдекса t-то?
S - speed
TT - temp на кутията. Значи OT остава за мотора
B - battery voltage


Относно standby-я на Cruise control-a, казаха че за мойто MY работят по въпроса да го добавят. Имат някви драми към момента...


Между другото след не знам си колко време вече безпроблемно ползване (в сравнение с ударното анти-начало) мога да заявя, че съм супер доволен от CFE-to. Глезотийки са екстрите, не е нещо без което не може да се живее, нооо въпреки това не съжалявам грам за дадените пари. Всеки който се чуди дали да го вземе или не... да не се чуди. :mrgreen:
iago Wrote:Пичове, някой знае ли какво значат всичките съкращения? Любопитно ми е, ама не ми се пускат едно по едно за да ги тествам, че ще трябва да откача и закача CFE-то 100 пъти.

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Аз си го представям така:

OT - oil temp, ама на кое?
BP - boost pressure
G - gear
CT - coolant temp или пък cabin
HT - може би на Халдекса t-то?
S - speed
TT - temp на кутията. Значи OT остава за мотора
B - battery voltage


Относно standby-я на Cruise control-a, казаха че за мойто MY работят по въпроса да го добавят. Имат някви драми към момента...


Между другото след не знам си колко време вече безпроблемно ползване (в сравнение с ударното анти-начало) мога да заявя, че съм супер доволен от CFE-to. Глезотийки са екстрите, не е нещо без което не може да се живее, нооо въпреки това не съжалявам грам за дадените пари. Всеки който се чуди дали да го вземе или не... да не се чуди. :mrgreen:

Правилно си се ориентирал. Аз лично не ги ползвам тези комбинирани работи и не съм ги маркирал.
Ето едно линкче, има доста полезна информация в темата им, чета си я редовно.:

https://forums.swedespeed.com/showthread...ost5927442
Благодарско за отговора.

Понеже вчера никой не писа, все пак реших да ги тествам да видя горе долу кое какво е.. и май си прав. Не е особено удобно. Нещо прекалено информативно ще ми дойде...

А тая тема изглежда яка. Ще взема да се регна в тоя форум най-накрая. И без това бая неща съм прочел там, поне да стана легален :lol:

Аз им писах на CFE-тата дали не могат да го направят с меню, така че юзъра сам да си избира какво инфо да му излиза. Сега гледам че те сами са дали такова предложение. Да видим..

Quote:Maybe you would like a different configuration of a multi-info line, please let us know, we'll consider.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21