Волво Клуб - България

Full Version: Устройството на VolvoTech - CFE и мнения зя него
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
(01-20-2019, 09:13 AM)pliva Wrote: [ -> ]През VIDA-та може да се настрой на какви градуси на изключва.Мисля,че бяха три различни опции.
Колега, може ли малко насоки къде да ги търся тези настройки с баба VIDA за да видим как ще работят?
Мислите ли, че е добра идея да направим тема с "Направи си сам с помоща на VIDA" и там да събираме ценни съвети, т.к. тези, които сме си купили VIDA "да си чешем крастата" трудно се оринетираме вътре на първо време...
(01-20-2019, 03:58 PM)ivobivo Wrote: [ -> ]
(01-20-2019, 09:13 AM)pliva Wrote: [ -> ]През VIDA-та може да се настрой на какви градуси на седалката да изключва.Мисля,че бяха три различни опции.
Колега, може ли малко насоки къде да ги търся тези настройки с баба VIDA за да видим как ще работят?
Мислите ли, че е добра идея да направим тема с "Направи си сам с помоща на VIDA" и там да събираме ценни съвети, т.к. тези, които сме си купили VIDA "да си чешем крастата" трудно се оринетираме вътре на първо време...

В YouTube има всичко за VIDA-та - https://www.youtube.com/watch?v=NP6lA4wc4KA
В това последното видео дават само как може да си настройваш "силата на топлене" за двете нива на дупечката, но не и при колко градуса да я включва и изключва...
(01-20-2019, 07:29 PM)ivobivo Wrote: [ -> ]В това последното видео дават само как може да си настройваш "силата на топлене" за двете нива на дупечката, но не и при колко градуса да я включва и изключва...
Няма как да се настройва спрямо околната температура.Не може ли да се изключи автоматичния подгрев като на  40-ката  2001-2004 година?
[attachment=52139]                                                                                                                                                                  
  За активиране на дневните светлини без софтуерна намеса май само те го имат.
 [attachment=52140]
А как се ъпдейтва софтуера на отделните блокове? Няма ли някакъв "начин" да се заобиколи МотоПфое?
(01-20-2019, 09:05 PM)pamporov Wrote: [ -> ]А как се ъпдейтва софтуера на отделните блокове? Няма ли някакъв "начин" да се заобиколи МотоПфое?

Никакъв начин.Или по-точно има,но няма да ви хареса цената  Big Grin  - да закупиш софтуера директно от VOLVO. Wink
(01-21-2019, 04:57 AM)pliva Wrote: [ -> ]
(01-20-2019, 09:05 PM)pamporov Wrote: [ -> ]А как се ъпдейтва софтуера на отделните блокове? Няма ли някакъв "начин" да се заобиколи МотоПфое?

Никакъв начин.Или по-точно има,но няма да ви хареса цената  Big Grin  - да закупиш софтуера директно от VOLVO. Wink

Може и към Ники да се обърнеш, но той май само е "хакнал" някои неща.
А къде може да се разбере струва ли си парите да обновиш някой блок(какво ще даде по-новата версия)?
(01-22-2019, 08:19 PM)pamporov Wrote: [ -> ]А къде може да се разбере струва ли си парите да обновиш някой блок(какво ще даде по-новата версия)?

Доколкото ми е известно производителя си решава кога и какво да ъпдейтне. Обикновено е заради някакви проблеми при предишната ревизия.
Нещо като при телефоните. Wink
До колегите с CFE и бензинови XC90 може ли да споделят при пълнене до "горе" и изключване на пистолета, колко литра ви показва CFE-то на дисплея. При мен винаги ми дава цифра около 78-78.5 литра при пълно. Друго което ми прави впечатление е, че до тук винаги количеството в литри, което ми "липсва" в резервоара до допълването му и до тези "пълни 78 литра" ми го изписва и на колонката като сипани, когато изключи пистолета с разлика до половин литър...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21