Волво Клуб - България

Full Version: Устройството на VolvoTech - CFE и мнения зя него
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Жорка, температура на кой масла не ти показва? Пнеже си с 3.2, то по мануал пише, че температура на двигателното масло показва само за "турбо" двигателите

Sent using Tapatalk
В този ред на мисли аз съм с турбина,но и на мен не ми показва температурата на маслото на двигателя.Аз съм с d5-163 кс. И ми се струва,че май от Волво не са сложили такъв датчик Smile
Именно,и аз съм със същият двигател. В събота или неделя ще проверя с вида дали въобще има такива показания.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
D5 185hp показва температурата на всички масла, е с тази подробност, че на кутията ако е под нулата вместо - 4 например, показва 251... Big Grin
С новия ъпдейт незнам как е, като падне отново под нулата ще разберем.
Исках да попитам някой ползвал ли е пускането на печката от дистанционното на ключовете,защото при мен се получава много трудно.И така,преди да си купя CFE PLUS ползвах CCFE CLASSIC и там печката се стартираше като натиснеш бутона за отключване 3 пъти.Аз го натисках 5-6 пъти но винаги разбирах ,че е стартирала защото мигачите светват 3 пъти.А сега с този home бутон той активира мигачите и не мога да разба дали е пусната печката или не.От 4 пъти досега 3 пъти имам неуспешен опит.
(03-06-2019, 06:20 PM)ivobivo Wrote: [ -> ]Жорка, температура на кой масла не ти показва? Пнеже си с 3.2, то по мануал пише, че температура на двигателното масло показва само за "турбо" двигателите

Sent using Tapatalk

АСК, халдекс и двигател.
(03-07-2019, 06:20 PM)dodomatev Wrote: [ -> ]Исках да попитам някой ползвал ли е пускането на печката от дистанционното на ключовете,защото при мен се получава много трудно.И така,преди да си купя CFE PLUS ползвах CCFE CLASSIC и там печката се стартираше като натиснеш бутона за отключване 3 пъти.Аз го натисках 5-6 пъти но винаги разбирах ,че е стартирала защото мигачите светват 3 пъти.А сега с този home бутон той активира мигачите и не мога да разба дали е пусната печката или не.От 4 пъти досега 3 пъти имам неуспешен опит.
Да, при мен работи. Първо натискаш unlock, а след това три пъти жълтото.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

(03-07-2019, 06:39 PM)zorba Wrote: [ -> ]
(03-06-2019, 06:20 PM)ivobivo Wrote: [ -> ]Жорка, температура на кой масла не ти показва? Пнеже си с 3.2, то по мануал пише, че температура на двигателното масло показва само за "турбо" двигателите

Sent using Tapatalk

АСК, халдекс и двигател.
При мен не показва само двигателно. Пиши им.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

(03-06-2019, 08:38 PM)Tisho Wrote: [ -> ]D5 185hp показва температурата на всички масла, е с тази подробност, че на кутията ако е под нулата вместо - 4 например, показва 251... Big Grin
С новия ъпдейт незнам как е, като падне отново под нулата ще разберем.
Така беше и при мен, но не знам след версия 3.00 дали не е пипнато това. Догодина ще разберем, че във Варна щъркелите започнаха да пристигат ввче[emoji1787]

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
и при мен показва температурата на всички масла освен на двигателното...

Sent using Tapatalk
Който не е видял темата ми в подфорума за XC-тата.. с новата 3.000 версия ударих бъг в мигачите (бях пуснал extension на мигачите до 4 пъти). Еми замръзнаха на перманентно светещ ляв. Успях да го излекувам с 30 минути без акумулатор. Явно въпреки уверенията на volvotech, че CFE не може по никакъв начин да навреди на колата - еми може. Та, внимавайте с тази версия, явно някои импрувмънти са им счупили малко кода. Аз им писах на мейла, да си знаят.

При мен extra wipe също до сега не е работил никога. Нито с 2.160, нито с 2.188. С 3.000 не успях да го пробвам, ама няма и да я слагам повече тая версия.
... при мен мигачите и заключването се бъгнаха още при v2.160 и по тази причина и сега при 3.0 не съм ги нацъкал като опции...

Sent from my mobile device using Tapatalk
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21