Волво Клуб - България

Full Version: Устройството на VolvoTech - CFE и мнения зя него
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Така.. малко стана като монолог мойто.

Явно V8 има проблеми с тая джаджа. Ивчо и той изпитваше някакви затруднения, може да ги е оправил, не разбрах, но ако иска, нека той да каже повече. Аз обаче не мога да се оправя с моите "драми" и дова започва да ме напряга. Утре ще им пиша мейл с основната идея да обсъдим връщане на продукта ако не могат да го фикснат с някой пач.

Така че ако някой желае да го купи на цената на която ги взехме ние (440лв), може да каже. Не препоръчвам да е V8 (май и 3.2-то може да прави драми), така че колеги дизелджии, вие сте. Wink
iago Wrote:Така.. малко стана като монолог мойто.

Явно V8 има проблеми с тая джаджа. Ивчо и той изпитваше някакви затруднения, може да ги е оправил, не разбрах, но ако иска, нека той да каже повече. Аз обаче не мога да се оправя с моите "драми" и дова започва да ме напряга. Утре ще им пиша мейл с основната идея да обсъдим връщане на продукта ако не могат да го фикснат с някой пач.

Така че ако някой желае да го купи на цената на която ги взехме ние (440лв), може да каже. Не препоръчвам да е V8 (май и 3.2-то може да прави драми), така че колеги дизелджии, вие сте. Wink
Какви са ти "драмите"?
Единственото нещо което тръгва са огледалата и welcome message-a. Дори не светваше индикацията, че се е инициализирала джаджата. След последната бета версия, поне светват "дългите"... но за сега резултата е същият. Утре ще го боря пак.
Колеги, ето и моите коментари по Тишовите забележки:

2. Проблемът според тях е бъг във вградения телефон на колата, препоръчаха ми ако не го използвам да го изключа. Уви, ползвам го...
3. При мен мисля работи коректно.
6. Да, това е така. Но аз по- скоро си го представям като опция за включване на къси при влизане да речем в тунел? Иначе ако им подадем като желание, биха могли и да го имплементират. В тази връзка- ОК ли е да се кара на фарове за мъгла вместо с отделни дневни?
7. Относно езика и превода на БГ- говорих с тях преди време, опитват се да го кирилизират, защото имали подобни запитвания и от руснаците. На този етап неуспешно.

За останалите неща от точките на Тишо нямам впечатления.
Оп.. преборихме се с джаджата. Оказа се, че съм по-сляп отколкото си мислех, но.. шанс. Няма да изпадам в подробности, важното е че устройството работи.

zorba, не знам дали си се оправил с firmware-a на ЦФЕ-то, ама ако сложиш последната бета не би трябвало да имаш проблем с температурата на маслото в кутията. Даже вчера си играх и му замервах ускорението 0-100 с вградемата функция, че ми беше интересно какво ще покаже.

Но да.. в крайна сметка с версия 2.160 или по-нова, V8 и 3.2 не би трябвало да имат затруднения. Само бъдете сигурни, че слагате чафки/тикчета на всички необходими места за функции които искате. Че ако изпуснете някоя чафка ще има да се чудите защо dim-a не показва нищо :lol: :lol:
iago Wrote:Оп.. преборихме се с джаджата. Оказа се, че съм по-сляп отколкото си мислех, но.. шанс. Няма да изпадам в подробности, важното е че устройството работи.

zorba, не знам дали си се оправил с firmware-a на ЦФЕ-то, ама ако сложиш последната бета не би трябвало да имаш проблем с температурата на маслото в кутията. Даже вчера си играх и му замервах ускорението 0-100 с вградемата функция, че ми беше интересно какво ще покаже.

Но да.. в крайна сметка с версия 2.160 или по-нова, V8 и 3.2 не би трябвало да имат затруднения. Само бъдете сигурни, че слагате чафки/тикчета на всички необходими места за функции които искате. Че ако изпуснете някоя чафка ще има да се чудите защо dim-a не показва нищо :lol: :lol:
Това с от 0 до 100 така и не разбрах как става, не че съм се засилил да я газкам де...
А какво ще кажете за използването на халогените като дневни?
Слагаш го да е активно на dim-a тръгваш от 0 и като удариш 100 ти изписва резултата. Цифрите не се въртят в реално време.

Относно халогените, според нашите закони е забранено, доколкото последно съм го чел. В комбинация с това, халогените, както и задният габарит за мъгла пречат. Аз лично карам без тях, освен в мъгла.
iago Wrote:Слагаш го да е активно на dim-a тръгваш от 0 и като удариш 100 ти изписва резултата. Цифрите не се въртят в реално време.

Относно халогените, според нашите закони е забранено, доколкото последно съм го чел. В комбинация с това, халогените, както и задният габарит за мъгла пречат. Аз лично карам без тях, освен в мъгла.
Благодаря за отговора. И аз не пускам НИКОГА халогени и заден мъгляв, освен ако няма мъгла. Интересувах се дали ако светят само халогени, без къси и габарити миже да мине номера вместо дневни светлини, защото cfe предлага такъв вариант.
Според мен рядко ще попаднеш на полицай който да се заяде за халогени. Като бях по-млад имах един период в който карах с включени халогени и никога не са ми правили проблем, честно казано.
Зная, че това си е брутален офтопик за тази тема, но предвид това, че модулът го предлага като опция, някой има ли точна представа какви точно са изискванията за дневни светлини? Четох някакви европейски дирекриви и пр. глупости, но така и не разбрах дали има конкретно тълкувание на това.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21