Волво Клуб - България

Full Version: АКУМУЛАТОР ЗА ХС90 Д5 185кс
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
Може би темата е обсъждана,ако е така се извинявам, но нямам време да се ровя.Ако може дайте някой линк или лично мнение.
Трябва да си купувам нов акумулатор за ХС 90, Д5,185кс., 2008г., сега съм с Монбат100 ампера , но започна да губи сила, зареждам го на всеки 10-15 дена, но по принцип си го дозареждам редовно, особено ако карам къси разстояния и много стартирания.
От МП ми предлагат 90Ah/800 Aмпера пусков ток за 320лв.
Аз съм се спрял на Banner Pro Power  Bul 100Ah/820 Ампера пусков ток l  на цена около 200лв.
https://www.bannerbatterien.com/en/Battery-search/Cars/200-Volvo/b5434-Production-year
Четох доста мнения за марката, както и за други марки акумулатори, но всичко е относително и зависи от късмета и кой как си стопанисва акумулатора.
Аз също съм имал различни марки акумулатори, но сега реших да експериментирам.
Благодаря предварително.
Колега, аз купих колата с обиновен Banner Starting Bull със 720A стартов ток, но още лятото имах проблеми, т.к. явно колата преди да я вземе си е поседяла без да се кара -  бяха му останали 560A след заряд. Есента купих същият Banner 820А от Pro серията и приятел който ги продава ме насочи към този модел и засега съм много доволен при положение, че не карам колата повече от 1-2 пъти седмично. Без да е реклама виж Иван от GenuinePartsDelivery за колко може да ти го достави, а иначе той има и оригинално VOLVO акумулатори...успех
Предимството на Banner е че отгоре под лепенките е с обикновени капачки и като му мине гаранцията може да си доливаш дейонизирана вода. Старият Banner Starting Bull преди да го пенсионирам от 560A стартов ток след доливане и заряд вдигна до 620А и го продадох за 50 лева, а новият от Banner Powerbull Pro серията го взех с 3 години гаранция за под 200 лева, което ще рече че ми стъпва по 50 лева на година - капка в морето от бензин при V8-ка, а колкото изкара след третата година е добре дошло... Angel
По-принцип акумулатори които се монтират в купето на колата е задължително да са с гел, но те са осезаемо по-скъпи. Аз до сега не съм виждал гръмнал акумулатор и не мисля, че е често срещано, но все пак не бих рискувал.

А Банер е добра марка, едва ли ще сгрешиш с нея.