Волво Клуб - България

Full Version: Съвет XC70 XC90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте Smile
прочетох няколко теми, но бяха за конкретен автомобил с поставени линкове които не могат да се отворят, та дори не се разбират двигателите и годините на автомобилите.

Обмислям покупка на XC70 или XC90
Интереса ми е бензин без монтирана газ, на който аз да сложа газова уредба. Та дизеловите опции въобще не са в полезрението ми.

като ХС70 - давам за пример този модел 2.5 Турбина - автомат 2004та
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac...1x#contact

Като цяло съм враг на автоматика, защото може да се окаже подводна скала, не ми пречи да си ползвам ръчката, която имам и в момента, но при колите които гледам, почти всичките ги намирам само версия автомат, та в този ред на мисли:
Става ли скоросната кутия ? 
В случай, че нямам късмет и се повреди - каква сума е ремонта й обикновенно ?

Двигател и останали проблеми по автомобила с което да бъда внимателен при закупуване и подръжка след това ?

Има ли колега от форума или печен майстор, който да погледне колата преди да я платя или ме съветвате във форд да отида - има ли значение кой сервиз ?

като цяло, автомобила ми трябва основно за дълъг път - междуградско и магистрала, имам малко непочистен сняг зимата (живея на село) и предпочитам задвиване на 4-те колела и да е една идея по-висок. Та нямам конкретна нужда да бъде XC90 - предполагам поведението му на пътя не е добро колкото на XC70 предвид формата и височината на двата автомобила, но в случай че при XC90 има надеждни бензинови версии, бих разширил полезрението при търсенето на използван автомобил. 
Бюджета ми не се ограничава до 10 000лв, бих могъл и двойно да се бръкна в случай, че наистина си заслужава.

Благодаря ви предварително за отделеното време
От къде си колега?
Ако ще е ХС90 най-добре след фейслифта, АСК-то е добро, избора не е голям 3,2 и 4,4, но пък двигателите са добри.
Доколкото съм запознат преди фейса внимавай за скоростната кутия.
Ако ще е XC90 V8 4.4 може да е и преди фейса - само да се гледа двигателя да е след пореден номер 6833 заради проблема с балансиращият вал. Иначе и 3.2 е корава машина...

Sent using Tapatalk
Както си описал нуждите си - вземи XC90.
Двигателите са едни същи.
Разликата е в платформата. Едното си е комби V70, 4x4, НО това НЕ Е ДЖИП.
То и ХС90, не е баш джип, но по-се доближава.
Виж какво казва статистика, кой е N1:
"Десет от най-добрите употребявани автомобили 4х4 на европейския пазар"
https://dariknews.bg/novini/obshtestvo/d...MjUG_TrYfk